Nymburk nešťastně prohrál ve Volgogradu | Probasket.cz

Nymburk nešťastně prohrál ve Volgogradu

📁 Články, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔15.11.2015

Vítězství bylo nadosah, proti byl ovšem Američan Cooper, který málo vídanou střelou poslal zápas do prodloužení, kde už otřesený český mistr nekladl odpor.

První poločas Nymburským vůbec nevyšel. Zaspali úvod a domácí si zásluhou aktivních podkošových hráčů rychle vypracovali dvouciferný náskok, který postupně narostl až na 15 bodů, neboť ruský tým mířil přesně i z dálky. Nymburk naštěstí na konci první půle zabral a zkraje druhého poločasu zápas dokonce otočil, a to zejména zásluhou rozehrávačů Sant-Roose s Randlem. Nezlomil jej ani následný bodový výpadek, díky němuž se domácí dostali znovu do dvouciferného vedení. Naopak. V závěrečné čtvrtině se rozehráli k velkému výkonu Benda s Dixonem a vítězství bylo nadosah.

Do konce normální hrací doby chybělo pár sekund, když za stavu 82:85 propásl jedinečnou možnost De Zeeuw, který zahodil oba trestné hody. Rusové měli poslední šanci. Rozehrávač Cooper sekundu před koncem proměnil první trestný hod, druhý úmyslně nedal, aby se po odrazu od obroučky znovu dostal k míči a z neuvěřitelné pozice poslal zápas do prodloužení. V něm Nymburk inkasoval rychle osm bodů a o osudu utkání bylo rozhodnuto.

Rudý Říjen Volgograd – ČEZ Basketball Nymburk 96:88 po prodl. (18:14, 25:22, 23:29, 19:20, prodl. 11:3)

Střelci: Johnson 25, Cooper 24, Hamilton 14, Matejunas 13, Guinn 9, Sokolov 6, Zajcev 5 – Hruban 22, Dixon 17, Randle 13, Benda a Sant-Roos 10, De Zeeuw 8, Houška 7, Vilhjálmsson 1

Střelba z pole: 37/86 („3“ 12/32) – 31/77 („3“ 9/23)

TH: 10/13 – 17/23

Doskoky: 55 – 42

Asistence: 25 – 18

Zisky: 10 – 14

Ztráty: 20 – 17