Výsledky 3. kola Kooperativa NBL | Probasket.cz

Výsledky 3. kola Kooperativa NBL

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔19.10.2015

AKTUALIZOVÁNO! Pardubice vydřely výhru nad Ostravou.

Beksa málem doplatila na obranný doskok

Premiéra na nové palubovce v hale na Dašické pardubickému týmu sice vyšla, ale k úplné spokojenosti měli domácí daleko. V úvodní čtvrtině se oba celky střelecky hledaly a dokazuje to i skóre 10:12. Ve 13. minutě Ostrava vedla o pět bodů a to byl signál pro Beksu, aby přidala. Šňůrou 13:0 mezi 14. a  18. minutou si vytvořila dvouciferný náskok a dostala soupeře pod tlak. Z něho se hosté vymanili v polovině třetí čtvrtiny a šňůrou 8:0 se dostali do těsného kontaktu s domácími. Na začátku čtvrté čtvrtiny ale hosté přišli o Hoopera, který se vyfauloval a v závěru NH hodně chyběl. Ostravští ve 35. minutě po šestkách výborného Kerra otočili na 61:63, ale pak přišla veledůležitá trojka Walla, který byl do té doby téměř neviditelný. V nervozní koncovce byli jistější domácí, kterým 10 vteřin před koncem kapitán týmu Kotas dvěma trestnými hody pojistil druhé vítězství v soutěži. Po utkání řekli:

Dušan Medvecký: „Řekli jsme si, že jestli chceme hrát s Pardubicemi slušný výsledek, tak musíme bránit, což jsme v první čtvrtině splnili. Ve druhé čtvrtině samozřejmě Pardubice přitvrdily v obraně a začaly všechno přebírat a na to jsme nemohli najít recept. K tomu se nám nedařilo v útoku a ztratili jsme koncentraci v obraně. Nicméně ve druhém poločase klobouk dolů před klukama, protože jsme se hlavně dobrou trpělivou hrou v obraně vrátili do zápasu. Hooper se ale vyfauloval a to byla dost podstatná věc do koncovky zápasu. Tam potom podle mého soudu rozhodla trojka Walla, ke kterému se šťastně odrazil míč, následně jsme dostali jednoduchý koš a bylo po zápase. Z naší strany to ale byl dobrý zápas.“

Dušan Bohunický: „V hale na Dašické jsme hráli po jednom tréninku. Je to pro nás nové prostředí. Věděli jsme o kvalitě Ostravy, která má systém založený na hře Adama Číže. Vstupovali jsme do utkání s tím, že nechceme dovolit jednoduché nájezdy do vnitřního prostoru a chtěli jsme Číže pouštět do našich pivotů. To se nám úplně nepodařilo, často jsme ustupovali z pozic na silné straně. Druhý problém z pohledu naší hry vidím na obranném doskoku. Při té síle, kterou máme v dolním postavení, nemůžeme dovolit soupeři tolik útočných doskoků. Na druhou stranu z pohledu obrany bych chtěl vyzdvihnout naši dobrou komunikaci. Udrželi jsme soupeře na nízkém procentu střelby a nenechali jim moc jednoduchých střel. Myslím si, že toto nás musí zdobit i do dalších zápasů. Určitě se jedná o cenné vítězství.“

Opava v Kolíně uspěla až v prodloužení

V Kolíně se utkaly týmy, které měly problémy se zraněnými hráči. Lépe se s tím vyrovnala Opava, která na začátku soutěže ukazuje velmi dobrou formu. Slezané měli lepší vstup do utkání, rychle získali šestibodové vedení, ale stejně rychle o něj přišli. Nicméně důrazně hrající hosté, kteří byli v první půli aktivnější na doskoku, si vytvořili náskok a po přestávce se zdálo, že jsou nasměrováni za pohodlnou výhru. Ale ve čtvrté čtvrtině se na palubovce začaly dít věci a oba týmy si postupně přebíraly vedení. Mezi 33. a 35. minutou to byla šňůra Kolína 9:0, která znamenala vedení 66:61, Opava odpověděla stejnou mincí a za tři minuty už znovu vedla. V samotném závěru to byl souboj lídrů Allena se Šiřinou, kteří dovedli utkání do prodloužení. V něm dal Kvapil 19 vteřin před koncem rozhodující koš, protože Allenova trojková střela šest vteřin před koncem 45. minuty minula cíl.

Ve Svitavách utkání dvou rozdílných poločasů

Domácí tým se poprvé představil před vlastním publikem a bylo to dost nervozní představení. V úvodních minutách se ani jeden ze soupeřů střelecky nevytáhl a skóre se měnilo jen zvolna. Favorizovaní domácí se dostali do výraznějšího náskoku až na konci první poloviny a do druhé půle si nesli solidní patnáctibodový náskok. Hodně k tomu přispěla střelecká bída Sov, jejichž hráči ve druhé čtvrtině dali pouhé dva body! Náskok patrně partu trenéra Petra ukolébal a USK toho po přestávce dokázal využít. Bohužel to vedlo jen ke korekci průběžného skóre. Pro svitavské fanoušky měl závěr zápasu téměř infarktový nádech, když hosté v posledních minutách snížili na nejtěsnější rozdíl. Jistotu domácímu vítězství dal v posledních vteřinách dvěma šestkami Tomáš Teplý. Ve svitavském dresu překvapil Jaroš, deseti doskoky se blýskl rozehrávač Jones. Rozhodně víc čekali diváci od pivota Doakse. Na druhé straně upoutal rozhodným výkonem Šafarčík a double-double si připsal Josipovič (13 d.). Střelecky se vůbec neprosadil Feštr.

V Brně poslal Zachrla utkání do prodloužení

Domácí se v úvodních minutách trápili a jejich střelecký prapor držel nestárnoucí Prášil. Postupně se zbavili střelecké nejistoty a zásluhou Zachrly a Prachaře, kteří ve druhé půli bodově nahradili Prášila, se jim podařilo ze zdánlivě jasného utkání udělat drama. Nenápadně stahovali náskok Lions a osm vteřin před koncem 40. minuty srovnal Zachrla na 71:71. Jindřichohradecký krajánek Lamar pak měl ještě možnost strhnout výhru pro svůj tým, ale nestalo se a tak došlo na prodloužení. V něm hosté potvrdili svoji zkušenost a odrazili snahu domácích získat překvapivé vítězství. Tahounem týmu trenéra Forejta byl zejména Nofflet, který pobyl na palubovce 36 minut a postupně se stal střeleckým lídrem Lions. V dresu Brna se Šmíd blýskl 13 doskoky.

BK JIP Pardubice – NH Ostrava 70:66 (10:12, 35:26, 55:48)

Body: Půlpán 18, Švrdlík, Pandula po 14, Kotas 6, Wall 5, Sanders, Příhonský po 4, Šoukal 3, Škranc 2 – Číž 18, Caldwell 17, Kerr 14, Hooker 13, Bratčenkov, P. Bohačík po 2.

Doskoky: 41 – 53

Trojky: 7 – 9

TH: 21/13 – 18/11

Ztráty:  8 – 12

Fauly: 22 – 18

BC Geosan Kolín – BK Opava 81:82 (22:19, 34:35, 52:57, 72:72)

Body: Horák 23 (11 d.), Allen 15, Bakič 14, Vocetka, Aušprunk po 7, Ličartovský, Machač po 6, Rovenský 3 – Šiřina 20, Blažek, Jurečka po 16, Dragoun, Kramný po 8, Kvapil, Zbránek po 6, Cvek 2.