Nymburk ve VTB lize poprvé prohrál, nestačil na Kazaň | Probasket.cz

Nymburk ve VTB lize poprvé prohrál, nestačil na Kazaň

📁 Články, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔12.10.2015

Basketbalisté Nymburka si po dvou vítězstvích v úvodních domácích zápasech ve VTB lize připsali na své konto i první porážku. Nad síly svěřenců trenéra Ginzburga byl ruský UNICS Kazaň. Přesto se český mistr nemusí stydět. Na palubovce silného celku odehrál velmi vyrovnaný zápas. Po první čtvrtině, kdy se hostům zejména v útoku dařilo, na co sáhli, dokonce Nymburk vedl 27-24. Od poloviny druhé periody však přišla šňůra Kazaně 17-9, díky níž domácí otočili na poločasových 48-42. Prsty ve všem podstatném mělo trio Colom – Lichoděj – Langford.

Nymburk ale nesložil zbraně a po přestávce se začaly prosazovat i jeho zahraniční akvizice. Rozehrávač Dixon měl tentokrát problém s fauly, ale bodově jej zastoupil Randle s De Zeeuwem. Julian Vaughn ve 27. minutě otáčel na 56-58, ale ve vedení český tým nezůstal dlouho. Arturas Milaknis trefil trojku a i když hned nato odpověděl nejlepší střelec Nymburku Vojtěch Hruban (24 bodů), po třech čtvrtinách byli o něco spokojenější hráči Kazaně (68-64). V polovině závěrečného kvartálu to už bylo o deset bodů (80-70) a zkušený celek UNICSu podruhé v řadě doma neztratil.

UNICS Kazaň – ČEZ Basketball Nymburk 94:87 (24:27, 24:15, 20:22, 26:23)

Body: Colom 19, Langford 18, Milaknis 14, Lichoděj 12, Gubanov 10 – Hruban 24, De Zeeuw 19, Randle 13, Vaughn 11 (10 doskoků)

Doskoky: 39 – 37

Trojky: 10 – 13

Trestné hody: 16/23 – 16/21

Ztráty: 6 – 12

Fauly: 22 – 23