Fenomenální Sant-Roos vystřílel Nymburku pátou výhru | Probasket.cz

Fenomenální Sant-Roos vystřílel Nymburku pátou výhru

📁 Články, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔31.10.2015

Nymburk má nyní ve VTB lize bilanci už 5-1 a je stále na špici tabulky!

Český mistr vstoupil do utkání nedobře a po třech minutách prohrával 2-9. První čtvrtina ale přesto patřila Nymburku. Lotyšský tým totiž v posledních třech minutách neskóroval a od stavu 11-17 bodovali pouze nymburští a šňůrou 10-0 otočili skóre. Nejvíce se činil Maxime De Zeeuw, autor 6 bodů. Kde domácí začali na konci první periody, tam pokračovali na začátku druhé. Výsledkem byla například smeč Vaughna, jenž zvyšoval už na 30-21.

Lavička Rigy reagovala oddechovým časem, po němž se začali prosazovat i hosté, konkrétně Mejeris, Rubio a Berzinš. Poslední jmenovaný křídelník lotyšské reprezentace srovnal 101 sekund před koncem na 36-36. K nelibosti domácího publika se tento hráč prosadil ještě jednou za dva body a jeho spoluhráč McDowell uzavřel účet první půle na 36-41.

Začátek třetího kvartálu našel Nymburk v nedbalkách, Riga zlepšila obranu a sama trestala domácí chyby. Výsledkem bylo nejvyšší hostující vedení (36-48). Ke snížení zavelel šesti body Howard Sant-Roos, jehož podpořili i Benda s De Zeeuwem (50-53). Po třech šestkách Vilhjalmssona svítil na ukazateli skóre stav po třiceti minutách 55-56. Hosté si bohužel po celý zápas vypomáhali na útočném doskoku a čtyři minuty před koncem regulérní hrací doby jich měli na svém kontě již 17 a vedli 64-69.

Nymburk táhl téměř třicetibodový Sant-Roos, k němuž se přidal ve čtvrté čtvrtině i Randle a tihle dva otočili na 71-69. Hosté sice ještě stihli vyrovnat, avšak na Sant-Roosovu střelu čtyři vteřiny před závěrečným klaksonem již odpověď nenašli. Hosté sice doskočili celkem 49 míčů, ale také jich 20 ztratili (oproti pouhým osmi domácím). Ztráty a X-faktor Howard Sant-Roos dnes rozhodly, že Nymburk doma zvítězí v rámci VTB ligy i popáté.

ČEZ Basketball Nymburk – VEF Riga 73:71 (21:17, 15:24, 19:15, 18:15)

Body: Sant-Roos 29, Randle 12, De Zeeuw 11, Benda 8, Vaughn 6 – Hakanson 19, Rubio 11 (13 doskoků), Berzinš 11, Meiers a Mejeris po 8

Doskoky: 30 – 49

Trojky: 5/22 – 8/27

Šestky: 18/24 – 9/13

Ztráty: 8 – 20

Fauly: 21 – 22