VTB liga: Nymburk na moskevského giganta nestačil | Probasket.cz

VTB liga: Nymburk na moskevského giganta nestačil

📁 Články, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔20.4.2015

Los 29. kola VTB ligy svedl k souboji Nymburk a Chimki Moskva. Ruský celek měl před tímto duelem jistotu druhé příčky v lize, z níž už nemohl ohrozit ani první CSKA a ani být přeskočen třetím Lokomotivem Kubaň. Řeklo by se, že tým trenéra Kurtinaitise přiletěl do ČR na výlet, ovšem nebylo tomu tak. Doma zůstal z opor pouze pivot Paul Davis. Nymburk se mohl ještě tabulkově posunout vzhůru a myšlenky na skalp slavného soupeře byly velmi silné.

Domácí, kteří nastoupili bez Vojtěcha Hrubana, začali o něco hůře, než Chimki a hosté se těšili z vedení 11-5. Ve druhé polovině úvodní čtvrtiny viděli diváci v nymburském Sportcentru více, než dvě minuty bez koše ze hry a jejich čekání na změnu stavu ukončili až Kříž s Houškou, kterým se podařilo vyrovnat na 16-16. Poměrně vyrovnanou první čtvrtinu zakončil trojkou s klaksonem finský rozehrávač Moskvanů Peteri Koponen (19-22). Druhou čtvrtinu začali hosté šňůrou 12-3. Tento bodový rozdíl byl klíčový pro hostující triumf. Do poločasu sice Stutz s Washingtonem snížili na 35-43, avšak zkušený finalista letošního Eurocupu si svůj náskok po přestávce hlídal.

Hosté měli ve svém středu 23 – bodového Koponena, jenž neminul ani jedinou ze čtyřech trojek a jako jediný z ruského týmu nastřílel dvojciferný počet bodů (23). Ve druhém poločase Nymburk krátkodobě snížil na 41-45, aby záhy prohrával 48-58. Nejmarkantnější rozdíl mezi oběma soupeři byl ve střelbě trojek: Zatímco domácí trefili pouze 5 (ze 17 pokusů), Chimki přesně mířili celkem dvanáctkrát (z 25 střel). Favorit nakonec zvítězil 80-72, nejlepším střelcem Nymburka se stal s 19 body Darius Washington.

ČEZ Basketball Nymburk – Chimki Moskva 72:80 (19:22, 16:21, 15:18, 22:19)

Nejlepší střelci: Washington 19, Stutz 14, Bartoň 10, Houška 7, Raivio 7 – Koponen 23, Pateev 9, Rice 8, Augustine 8, Monja 8, Claver 8 (11 doskoků)
Doskoky (útočné): 32 (8) : 35 (10)
Trojky: 5/17 : 12/25
Ztráty: 18:19
Fauly: 19:26
Validita: 76:94