Nymburk vyhořel v obraně a podlehl Kalevu | Probasket.cz

Nymburk vyhořel v obraně a podlehl Kalevu

📁 Články, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔15.3.2015

Basketbalisté Nymburku nestačili v dalším kole prestižní VTB ligy na estonský Kalev Tallin. Postup do play off je tak vzhledem k losu českého šampiona již téměř ztracenou záležitostí. Domácí tým doplatil na 13 trojek soupeře a také velmi špatnou obranu, které povolila Estoncům 93 bodů. Nezastavitelný byl rozehrávač Gregor Arbet, jenž nastřílel 24 bodů včetně 6 trojek. Nymburk nyní ztrácí na osmé místo tři vítězství, ale jak osmý Saratov, tak sedmá Riga (10-12) mají odehrány o dva zápasy méně, než Nymburk.

Trenér Kemzura nemohl opět počítat se shooting guardem Chesterem Simmonsem, přesto domácí tlačila od prvních minut bota spíše v obraně. Hosté si velmi dobře půjčovali balon a v utkání zaznamenali celkem 25 finálních pasů. Po osmi minutách zvyšoval Pečerov vedení hostů na 20-12. Druhá čtvrtina nebyla pro slabé povahy z řady nymburských příznivců: Domácí v ní inkasovali 37 bodů a tím si uzavřeli cestu pro úspěch v tomto střetnutí. Domácí trápil zejména Rain Veideman, autor 8 bodů, či Keith Benson s Gregorem Arbetem, kteří si připsali na své konto shodně po 6 bodech. Skóre po dvaceti minutách vypadalo děsivě (34-60) a odráželo neschopnou domácí defenzivu a také trápení na útočné polovině. V polovině třetí čtvrtiny byli již nymburští zralí na ručník, poněvadž prohrávali 40-73, ale nakonec své manko přece jen ztlačili pod 20 bodů. Po kosmetické úpravě ve čtvrté čtvrtině (10 bodů Garretta Stutze) tak domácí podlehli Kalevu 73-92.

ČEZ Basketball Nymburk – Kalev Tallin 73-92 (14-23, 20-37, 14-17, 25-15)

Nejlepší střelci: Stutz 14, Pomikálek 12, Benda 12, Kříž 10 – Arbet 24, Machado 15 (12 asistencí), Benson 13, Veideman 12
Doskoky (útočné): 37 (13) – 33 (9)
Trojky: 3/10 – 13/27
Ztráty: 10 – 10
Fauly: 18 – 17