Nymburk Langfordovy absence nevyužil, prohrál v Kazani | Probasket.cz

Nymburk Langfordovy absence nevyužil, prohrál v Kazani

📁 Články, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔8.3.2015

Basketbalisté Nymburku prohráli v dalším kole VTB ligy na palubovce Kazaně a postup do play off jim i nadále uniká. Svěřenci Kestutise Kemzury přiletěli do hlavního města Tatarstánu bez Chestera Simmonse, domácí zase nastoupili bez jiného ostrostřelc – Keitha Langforda. Skóre zápasu otevřel po 13 sekundách rozehrávač UNICSu Sergej Bykov a Pašutinovi hráči začali skvělou obranou, přes kterou se Nymburku nedařilo zakončovat. I proto Kazaň vedla po šesti minutách 16-6, což donutilo trenéra Kemzuru k time – outu. Garrett Stutz s Vojtěchem Hrubanem poté zaveleli ke stáhnutí ztráty a první čtvrtinu tak domácí vyhráli „jen“ 22-15. Nymburk lépe doskakoval, ale domácí měli velmi dobrou mušku za dva body, což demonstrovali zejména White s D´orrem Fischerem. První poločas zakončil svými trestnými hody právě White (41-32).

Po přestávce prožila Kazaň pětiminutovku v útlumu a Nymburku se podařilo snížit na 44-47. UNICS je ovšem i bez Langforda nesmírně silným protivníkem, což český mistr zjistil během čtyř minut, v nichž domácí odskočili šňůrou 16-5 na vedení 63-49. Poslední čtvrtina se tak pouze dohrávala a Nymburku nakonec prohrál 62-76. Nejlepším střelcem hostí se stal s 16 body Garrett Stutz.

UNICS Kazaň – ČEZ Basketball Nymburk 76-62 (22-15, 19-17, 22-17, 13-13)

Nejlepší střelci: Kaimakoglou 15, White 12, Fischer 11 – Stutz 16, Hruban 11, Houška 8
Doskoky (útočné): 26 (3) – 33 (14)
Trojky: 8/20 – 5/17
Ztráty: 15 – 15
Fauly: 19 – 19
Validita: 94 – 69