VTB liga: Nymburk zvítězil v Minsku a drží krok s osmičkou

📁 Články, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔16.2.2015

Basketbalisté Nymburku získali šesté vítězství v letošním ročníku VTB ligy. Svěřenci Kestutise Kemzury zdolali poslední celek soutěže Tsmoki Minsk na jeho palubovce 85-68. Hlavní zásluhu na triumfu měli Vojtěch Hruban (19 bodů) a Garrett Stutz (18 bodů a 10 doskoků). V základní sestavě tentokrát kvůli absenci Christiana Burnse nastoupil Luboš Bartoň, jehož klid a rozvaha na hřišti byly pro český tým velmi potřebné. Bartoň navíc trefil všechny čtyři trojky a připsal si na své konto 12 bodů a 6 doskoků.

Nymburk zvládl lépe druhou polovinu první desetiminutovky a díky dvěma trojkám Bartoně a šesti bodům Petra Bendy český mistr po deseti minutách zaslouženě vedl 22-13. Domácí, hrající příliš individualisticky, se sice ve druhém kvartálu drželi relativně na dostřel, ale na čtyřbodové manko snížili až v posledních dvou minutách. Více se začali prosazovat Ivan Maras a Aliaksandr Kudravcev.

Poločasové skóre 38-42 tak dávalo tušit zajímavý druhý poločas. Do něj vstupili mnohem lépe hosté, kteří nepovolili Minsku čtyři minuty vstřelit koš a sami zatížili konto domácích 11 body. Patnáctibodové vedení bylo pro Nymburk naprosto dostačující a čeští hráči si jej bez větších potíží hlídali po celý zbytek duelu. Již tento čtvrtek čeká Nymburk doma souboj s týmem Rudá Křídla Samara. Utkání začne v nymburském Sportcentru v 18:00.

Tsmoki Minsk – ČEZ Basketball Nymburk 68-85 (13-22, 25-20, 12-20, 18-23)

Nejlepší střelci: Maras 18 (11 doskoků), Laškevič 11, Burrell 10, Mirkovič 9 – Hruban 19, Stutz 18 (10 doskoků), Washington 13, Bartoň 12

Doskoky (útočné): 32 (7) – 30 (8)

Trojky: 4/14 – 8/17

Ztráty: 18 – 12

Fauly: 17 – 24

Validita: 66 – 100