V předehrávce Prostějov ubránil Opavu | Probasket.cz

V předehrávce Prostějov ubránil Opavu

📁 Články, Domácí soutěže, KNBL, Topstory 🕔3.2.2015

Předehrávka 31. kola Kooperativa NBL nabídla značně obranný duel. V utkání Prostějova s Opavou totiž padlo jen 110 bodů, domácí porazili slezský klub rozdílem 14 bodů. Prostějov si upevnil třetí místo v tabulce, naopak Opavě se první čtverka vzdálila.

Prostějov úspěšnější už od úvodu

Oba celky začaly velmi dobrou obranou, prostějovští basketbalisté se přesto dokázali mírně prosazovat. Opava trefila první koš z pole až po pěti a půl minutách, kdy se prosadil Gniadek, na další tři minuty se naopak nemohl trefit Prostějov.

Domácí trefili na začátku druhé periody čtyři střely z šesti pokusů a vytvořili si mírné vedení. Také nástup Prostějova po poločasové přestávce se povedl. Bodovou šňůrou 8:2 si Cholevovi svěřenci pomohli k dvoucifernému vedení.

Opava se naopak střelecky trápila, v poslední desetiminutovce taktéž. Prostějov si po celou čtvrtou čtvrtinu udržoval alespoň osmibodový náskok. Definitivní tečku za utkáním trefil Talley, jenž trojkou ustavil konečný výsledek 62:48.

Prostějovští hráči doskočili 50 míčů, kromě toho donutili hosty ke 20 ztrátám. Velmi dobrý výkon podal pivot Radek Nečas, autor 16 bodů a 16 doskoků. Toho doplnil právě Dylan Talley, který trefil v utkání čtyři trojky.

Ariete Prostějov – BK Opava 62:48

Nečas 16 a 16 doskoků, Talley 16, Tomanec 11 a 10 doskoků – Gniadek 11 a 10 doskoků, Klečka 10, Šiřina a Kramný 7

Ilustrační foto: bkopava.cz