Liga U15 – Nejlepší týmy nezaváhaly | Probasket.cz

Liga U15 – Nejlepší týmy nezaváhaly

📁 Články, Domácí soutěže, Mládež, Topstory 🕔24.2.2015

Skupina A

Skupina A i nadále více a více naznačuje, že si to o první místo rozdají Ústí nad Labem a Sparta. Hráči Slunety i tento víkend zvládli bez porážky a s bilancí 7 výher a 1 porážka jim nadále patří vedoucí pozice. Jejich první oběti o tomto víkendu byla Roudnice nad Labem. Ta dokázala mírně držet krok pouze v úvodní čtvrtině. Ve zbytku hrací doby to spíše bylo z pohledu hostí střelecké trápení, které po 19 bodech domácího Zajíce vyústilo v porážku 74:32. Nedělní odvetné utkání už bylo tentokrát ze strany domácí Roudnice lepší záležitostí, ale ani tak to na favorita nestačilo. Sluneta tentokrát hlavně odskočila ve 3. čtvrtině a zvítězila 68:59.

Dvě vítězství patří v souboji s Kolínem i Spartě. Nejdříve se zápas odehrál v Praze. Hostující Kolín je zatím po Kladnu nejhorším týmem v této skupině s pouhými dvěma výhrami a rozdíl mezi oběma týmy byl ve vzájemném měření sil jasně patrný. Nejdříve dokázal Kolín po vyrovnané 1. čtvrtiny vstřelit v dalších dvou čtvrtinách pouze 15 bodů, což rozhodlo a jasném vítězství Sparty 83:43. V podobném duchu se pak nesla i odveta v Kolíně. Domácí sice oproti vystoupení v Praze mírně zlepšili útočnou fázi, ale i tak jasně podlehli 83:68. Dařilo se především Hanzlíkovi, který si v dresu Sparty za toto dvojutkání připsal 44 bodů.

A ani 3. tým v tabulce, tedy 3. ZŠ Slaný o tomto víkendu nezaváhal, když se střetl právě s nejhorším Kladnem. První byl na programu právě duel v tomto městě, ale domácí hráči hned od začátku ztráceli. Ve 2. čtvrtině se sice dokázali mírně dotáhnout, ale to bylo z jejich strany vše a prohráli 81:59. To následné utkání ve Slaném rozhodla již úvodní čtvrtinu. Tu totiž domácí celek doslova ovládl 30:2 a nakonec i tentokrát jasně zvítězil 90:58. Nejlepším hráčem domácího výběru byl v těchto zápasech Vebr, který nasázel 53 bodů.

Zápasy Jindřichova Hradce s Českými Budějovice byly odloženy.

1. kolo

BA Sparta     –     Kolín U15         (83:43)     (16:15 41:22 62:30)

Sluneta Ústí n. L.     –     BA Roudnice n.L.         (74:32)     (18:13 42:18 54:24)

BK Kladno     –     ŠSK při 3.ZŠ Slaný         (59:81)     (11:20 32:36 47:63)

8. kolo

Kolín U15     –     BA Sparta     (68:83)

BA Roudnice n.L.     –     Sluneta Ústí n. L.         (59:68)     (17:18 29:36 44:57)

ŠSK při 3.ZŠ Slaný     –     BK Kladno         (90:58)     (30:2 53:20 80:40)

Skupina B

I v této skupině to zatím vypadá na souboj dvou celků o 1. místo. Tentokrát to je boj mezi dosud neporaženým Brnem a Prostějovem. Hráči BŠM nepoznali porážku ani o tomto víkendu. Nejdříve si hladce poradili s Vysočinou. Ta naopak o ještě nezaznamenala vítězství a v Brně padla hladce 83:37. V následující odvetě pak také hráči z Jihlavy nekladli žádný větší odpor a prohráli 79:48.

Nezaváhali ani Orli. Ti o tomto víkendu nejdříve zajížděli do Kroměříže, aby změřili se Slavií síly nejdříve v jejich hale. A už po úvodní čtvrtinu, kterou opanoval hostující celek v poměru 27:6 bylo jasné, kdo má těch sil na rozdávání více. Muller zaznamenal 18 bodů a Prostějov nakonec zvítězil 73:41. Odveta pak nenabídla žádné větší překvapení a opět od začátku diktovali tempo domácí borci, kteří zvítězili i podruhé, tentokrát 68:45.

Dvě výhry si v souboji s Novým Jičínem připsala i 3. Opava. Ta jako první z lepších týmů odstartovala víkend na domácí palubovce a hostující hráči ji vítězství značně usnadnili. Střelecká nemohoucnost výběru Nového Jičína totiž byla tristní a výsledkem toho bylo hladké vítězství Opavy 62:23. To odveta byla o něčem jiném. Fanoušci v Novém Jičíně mohli vidět vyrovnaný zápas, který se rozhodoval v posledních minutách. I tentokrát se však radoval tabulkově lepší celek, který zvítězil 48:45.

Ještě vyrovnanější utkání bylo k vidění v Hradci Králové. Domácí Sokol se v sobotu střetnul s hostujícím Trutnovem a k vidění bylo jediné prodloužení tohoto víkendu v žákovských soutěží. V něm nakonec slavila úspěch KARA. Ta se mohla po celý průběh zápasu spolehnout na Meisnera, který nasázel 29 bodů a pomohl tak svým spoluhráčům k vítězství 77:71. Tento hráč byl pak nezastavitelný i v domácím prostředí, když přispěl tentokrát 21 body k hladšímu vítězství KARY 78:47.

1. kolo

BK Opava     –     N.Jičín         (62:23)     (20:8 32:14 46:17)

Sokol H. Králové 2     –     KARA Trutnov         (71:77)     (18:15 36:27 54:47 66:66)

Slavia Kroměříž     –     Orli Prostějov         (41:73)     (6:27 18:43 26:57)

SAM BŠM Brno     –     BC Vysočina     (83:37)     (20:10 43:18 65:24)

8. kolo

N.Jičín     –     BK Opava          (45:48)     (9:11 23:19 36:34)

KARA Trutnov     –     Sokol H. Králové 2         (78:47)     (17:9 38:19 60:34)

Orli Prostějov     –     Slavia Kroměříž         (68:45)     (19:6 37:17 53:33)

BC Vysočina     –     SAM BŠM Brno         (48:79)     (13:21 18:43 32:61)