Nymburk ve VTB prohrál posedmé v řadě. Tentokrát s Rigou

📁 Články, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔26.1.2015

Český šampion pokračuje v nedobrých výkonech na evropských palubovkách. V součtu s Eurocupem prohráli svěřenci Kestutise Kemzury 12 z 13 posledních zápasů. Včera Nymburk nedokázal zastavit duo Janis TimmaGerald Robinson, které se postaralo celkem o 56 bodů Rigy. První jmenovaný trefil pět trojek, rozehrávač Robinson zase střílel z pole s výbornou bilancí 10/17. Nymburští zaspali ve druhé čtvrtině, jež tak udála směr vývoje zápasu. Riga ji vyhrála poměrem 30-15, když domácí hůře doskakovali a bídně stříleli z pole (35 % úspěšnost). Druhá polovina utkání byla ve znamení marného stahování hostujícího náskoku. V dobré formě hrající Simmons sice pomohl krátkodobě snížit manko na devět bodů, ale hostující šňůra 9-0 definitivně rozhodla o tom, kdo si připíše kýžený triumf. Lotyši totiž na sklonku třetí části vedli již o 18 bodů. Dvouciferný náskok jim vydržel až do závěru poslední čtvrtiny, v němž Nymburk především díky trestným hodům zkorigoval skóre do finální podoby 84-90. Příští neděli (tj. 1. února) čeká Nymburk výlet do Astany.

ČEZ Basketball Nymburk – VEF Riga 84-90 (22-21, 15-30, 18-19, 29-20)

Nejlepší střelci: Simmons 19, Burns 18, Washington 16, Hruban 13 – Robinson 30, Timma 26, Zakis 10 (11 doskoků), Berzinš 9

Doskoky (útočné): 34 (13) – 44 (13)

Trojky: 6/18 – 10/21

Ztráty: 12 – 19

Fauly: 22 – 22

Validita: 89 – 116