Liga U19 – Vedoucí celky nazaváhaly | Probasket.cz

Liga U19 – Vedoucí celky nazaváhaly

📁 Domácí soutěže, Mládež, Topstory 🕔29.1.2015

Skupina A

Vedení ve skupině A i po tomto víkendu stále drží Plzeň. Lokomotiva zatím za tento ročník prohrála jediný duel a ani o tomto víkendu nezaznamenala svou další porážku. Prvním soupeřem byl pro hráče Plzně v sobotu Benešov. Ten se naopak nachází na opačném pólu tabulky, když zaujímá předposlední místo a i podle toho se celé utkání vyvíjelo. Domácí hned od úvodu diktovali tempo hry a zvítězili jasně 114:38. O nejvíce bodů se v dresu Lokomotivy postarali Haniš s 27 body a Marz s 25 body. Druhé střetnutí bylo také jasně v režii Plzně. Tentokrát přivítala “B“ tým pražské Sparty a stejně jako o den dříve, i nyní začala Lokomotiva cestu za vítězstvím hned od začátku. Opět nejvíce v domácím dresu zářil Haniš, který tentokrát zaznamenal 18 bodů a pomohl svým spoluhráčům k výhře 82:52.

V sobotu si pak Sparta připsala svůj 7. úspěchv sezoně, to totiž zamířila do haly Klatov, které na nacházejí zatím na poslední příčce ligové tabulky a Pražané měli mírné problémy s domácími hráči pouze v úvodní čtvrtině, ve které se ještě hrál vyrovnaný basketbal. Jenže ve zbývajícím čase se pak ukázal rozdíl, který mezi posledními celky tabulky a zbytkem pole panuje a Sparta jasně své protivníky přehrávala. Dařilo se Tomáškovi, který zaznamenal 21 bodů, a hostující celek zapsal zisk v poměru 78:58. O den později byla v Klatovech k vidění bitva mezi zatím nejhoršími soubory celé skupiny A, tedy domácích Klatov a hostujícího Benešova. Oba výběry měly před vzájemným zápasem na svém kontě jediné vítězství a po vzájemném klání se mohou radovat hráči Benešova. Ti totiž hned od začátku hráli lépe než soupeř a po zásluze triumfovali 65:48.

Stejně jako Lokomotiva je na tom v tabulce i Chomutov. Levharti také mají na svém kontě jedinou porážku a stejně jako nejbližší tabulkový rival o tomto víkendu nezaváhali. Jejich prvním sokem byl o víkendu Nymburk, konkrétně jeho “B“ kolektiv , ale už od začátku bylo jasné, kdo si z měření sil odnese všechny body. Domácí totiž byli od úvodu jasně lepší a brzy si vypracovali dvouciferné vedení, které ještě po zbytek hrací doby navyšovali a nakonec zvítězili 83:60. Druhým soupeřem domácích byl Brandýs nad Labem. Ten je na tom v tabulce stejně jako Nymburk, ale Brandýs byl pro Levharty vyrovnanějším partnerem. Celý úvodní poločas byl ve znamení vyrovnané hry a Chomutov prakticky stále vedl jen těsně o 5 bodů. Ve 3. čtvrtině však domácí bodově odskočili a uspěli 59:49.

I Brandýs se o víkendu výhry dočkal. V sobotu se totiž představil v Karlových Varů, kde se střetl s domácí Thermií, která se nachází ve spodních patrech tabulky a s Brandýsem držela krok pouze v úvodní čtvrtině. V následující fázi hry si hostující hráči vypracovali již dvouciferné vedení. Trnka nastřílel 19 bodů a Brandýs dokonal vítězství 78:61. Ani s Nymburkem se pak domácím hráčům nedařilo. Opět byla k vidění pouze vyrovnanější úvodní čtvrtina a zbytek utkání byl pak jasně v rukách hostujících hráčů. Vitek přispěl 39 body a Nymburk slaví po výhře 87:56.

V mírném odstupu za vedoucím duem se nachází Děčín. Ten na vedoucí pozice ztrácí 2 zisky a i on o víkendu nezaváhal. Prvním protivníkem Horejsku byl Žižkov. Tomu momentálně patří 7. pozice, ale Sokol má za sebou dobrý víkend. S Děčínem totiž domácí hráči sehráli od samého začátku vyrovnanou řežbu a vedení se stále přelévalo z jedné strany na druhou a diváci se nakonec dočkali prodloužení. I to bylo vyrovnané, ale pevnější nervy v závěru prokázali hráči Děčína, kteří triumfovali 85:80. Nejlepším střelcem byl s 30 body Hammerle. A tomuto hráči se dařilo i proti Jindřichovu Hradci. Ten měl být lehčím soustem než Žižkov a papírové předpoklady se také potvrdili. Domácí totiž patří k 4 celkům, které jsou již ve spodních patrech tabulky od zbytku pole mírně vzdáleny, a Děčín hladce zvítězil 71:59.

Kondoři se nacházejí na 4. místě již s mírným odstupem na Děčín, ale ani Liberec neměl v Jindřichově Hradci problémy. Kondoři si po celý průběh duelu udržovali vedení, které vyústilo ve vítězství 60:49. Ovšem to, co se podařilo v sobotu, se již hostujícím hráčům nezdařilo v Praze. Naopak v měření sil Žižkova s Libercem měli více ze hry domácí hráči.  Tentokrát měl jasně celý zápas navrch domácí Sokol, Bílý nastřílel 20 bodů a byl z toho úspěch při výsledku 78:57.

15. kolo

Sokol Žižkov – BK Horejsek Děčín (80:85) (17:16 29:31 48:52 65:65)

Lions J. Hradec – Kondoři Liberec (49:60) (17:20 21:31 38:44)

Thermia K. Vary – BK Brandýs n. L. (61:78) (19:22 28:40 42:59)

Levharti Chomutov – BA Nymburk B (83:60) (24:12 49:30 64:46)

BK Klatovy – BA Sparta B (58:78) (14:17 21:38 43:54)

BK Loko Plzeň – BC Benešov (114:38) (35:12 63:20 92:27)

16. kolo

Lions J. Hradec – BK Horejsek Děčín (59:71) (15:17 27:34 40:58)

Sokol Žižkov – Kondoři Liberec (78:57) (17:11 38:22 61:38)

Levharti Chomutov – BK Brandýs n. L. (59:49) (16:11 31:25 48:37)

Thermia K. Vary – BA Nymburk B (56:87) (11:17 23:34 42:54)

BK Loko Plzeň – BA Sparta B (82:52) (27:20 50:32 64:50)

BK Klatovy – BC Benešov (48:65) (12:21 23:31 31:50)

Skupina B

To Skupina B zatím nenabízí takové tabulkové rozdíly jako Áčko, ale i tak tento víkend nezaváhaly oba vedoucí týmy. Druhé místo patří Novému Jičínu, který má odehraný o jeden duel méně a možná proto mu patří druhá pozice. Nejdříve si domácí hráči poradili s Kyjovem. Jiskra se sice nachází na 4. příčce, ale v tomto utkání byla od začátku jasně horší. Kelar s Rudoflem přidali na konto domácích 37 bodů a nakonec z toho bylo vysoké vítězství pro Nový Jičín 93:55. I s Kroměříží se domácím hráčům v útočné fázi náramně dařilo. I když se držel i soupeř, tak v domácím dresu zářil Rudolf, autor 31 bodů přispěl k triumfu 93:81.

O den dříve si však Slavia poradila s poslední Karvinou. Tentokrát byla Kroměříž od úvodních minut ve vedení. Kubík nastřílel 26 bodů a Slavie zvítězila 87:65. Ani Jiskra pak v neděli neměla problémy si body proti slabšímu kolektivu připsat. Sice se šlo v poločase do kabin pouze za rozdílu o jeden bod, ale ve druhé části hry se hostující hráči střelecky chytili a přestříleli domácí v poměru 82:67.

Ve vedení jsou momentálně hráči Jihlavy. Vysočina na rozdíl od tabulkových rivalů má na svém kontě všechny odehrané zápasy a hned v sobotu si připsala důležité vítězství právě nad Hradcem Králové. Ten měl do této doby na svém kontě jedinou porážku, ale i kvůli 2 odloženým střetnutím se nachází až na 3. pozici a tento boj prakticky o vedoucí místo hráči Sokola nezvládli. Hlavní zlom nastal ve 2. čtvrtině, kdy si domácí vypracovali 17 bodové vedení a i když ve zbytku hry Hradec vedení stahoval, na otočení výsledku už čas nezbyl. Domácí tak vyhráli 71:64. I druhý sok Vysočiny se nachází v popředí ligové tabulky, ale tentokrát pro domácí nebyl takový problém si s Pardubicemi poradit. Tesla byla od začátku v bodovém odstupu od Jihlavy a prohrála 71:54.

Tesle se pak nedařilo ani v klání s Velkým Meziříčím. Tentokrát byl zápas spíše vyrovnanou partií, ale ve 3. čtvrtině se podařilo domácím bodově odskočit na rozdíl 14 bodů a to rozhodlo. Pardubice sice v poslední čtvrtině bodově dotahovaly, ale na více než rozdíl 4 bodů se nedostaly a domácí triumfovali 70:66. Na porážku nejlépe, jak mohl, zareagoval Hradec. Ten se také představil ve Velkém Meziříčí a hned od začátku byl ve vedení. Ve 2. čtvrtině Sokol odskočil na rozdíl 17 bodů a snadno zvítězil 73:64.

Vzhledem k tomu, že Brno mělo svá střetnutí z tohoto víkendu odložené, se v jediném utkání představili hráči Opavy a Ostravy a oba týmy v domácích podmínkách přivítaly Olomouc. Souboj Opavy s Olomoucí v sobotu nabídl tabulkově vyrovnané měření sil, ale více ze hry měli hostující hráči. Janout nastřílel 18 bodů a Olomouc uspěla 63:58. O den později to však byla Ostrava, které jasně v klání dominovala a připsala si zisk při výsledku 82:66.