EXT U19 – Sokol Pražský ztrácí | Probasket.cz

EXT U19 – Sokol Pražský ztrácí

📁 Články, Domácí soutěže, Mládež, Topstory 🕔28.1.2015

Vedoucí celky soutěže se ani po 15. a 16. odehraném kole nezměnily. Ve vedení se tak stále nacházejí hráči Pardubic, na které se stejným počtem bodů dotírá Brno. Právě JBC se představilo v domácím prostředí a v sobotu přivítalo Písek. Sršni zatím patří spíše do spodních pater extraligy a podle toho také vývoj střetnutí vypadal. Domácí hráči si začali brzy budovat značný náskok, který nakonec vyústil ve vítězství 92:63, pod které se podepsal i s 18 body nejlepší střelec v domácím dresu Boris Vítkovič. Střetnutí se Spartou o den později pak mělo úplně jiné parametry. Pokud by totiž Pražané zvítězili, dotáhli by se bodově na své soupeře, ale to se nestalo. Hostující celek sice vstupoval do závěrečné části hry s vedením o 3 body, ale to rychle vzalo za své a nakonec domácí Brno ještě jasně zvítězilo 61:51. Tentokrát střílel v domácím dresu hlavně Jokl, autor 17 bodů.

V sobotu si však Sparta svou 11. výhru v sezoně připsala, když se představila na palubovce předposledního Zlína. Diváci pak mohli vidět zajímavý ofenzivní basketbal, kde ze začátku drželi s favoritem krok i domácí hráči, kteří vyhráli úvodní čtvrtinu zápasu. Ve zbytku času však na rozdíl od Zlína hostující Sparta nepolevovala v přesnosti střelby a výsledkem toho byl triumf 99:61, na kterém se podílela především dvojice Pekárek a Meznieks, která dohromady nastřílela 60 bodů. Ve druhém duelu pak hráči Zlína navázali na výkony z úvodní čtvrtiny proti Spartě a opět se jim střelecky velmi dařilo. To samé platilo i u Sršňů, ale tentokrát se oběma soupeřům dařilo po celý průběh klání. V důsledku toho bylo se jednalo o vyrovnané měření sil a nakonec těsný úspěch Zlína, který zapsal zisk v poměru 76:74, o který se s 21 body postaral Štencl.

Vedoucí pozici však stále drží Synthesia. Ta se v sobotu představila na palubovce posledních Litoměřic a s místním Slavojem neměla žádné problémy. Hned na začátku druhé čtvrtiny již Pardubice odskočily na dvouciferný rozdíl a toto vedení se pak dále po celý zbytek bitvy navyšovalo. Potoček v hostujícím dresu nastřádal 32 bodů a favorit zvítězil 84:47. Druhé utkání čekalo na Pardubice až v úterý, kdy se představily v Praze a tváří v tvář se postavili místnímu USK. I tento Pražský kolektiv, stejně jako Sparta, se mohl v případě vítězství na čelo tabulky dotáhnout, ale stejně jako Spartě se mu to nepodařilo. I když v domácím dresu střílel Sehnal, který zaznamenal 23 bodů, tak v dresu Synthesie ho předčil Půlpán, který přidal ještě o 9 bodů více a pomohl tak Pardubicím k výhře 94:72.

V souboji USK s Nymburkem pak mírně Sehnala zastínil Mareš, ten si totiž v této řežbě připsal ještě o 3 body více, než hlavní hvězda domácích a s 23 body táhl právě ve spolupráci s prvně jmenovaným svůj tým za zářezem. Domácím se sice nepovedla 2. čtvrtina, kde pustili hosty do vedení, ale ve zbývajícím čase již pak jasně dominovali a triumfovali 76:52. I Nymburk však neodchází z víkendu s prázdnou, když vydřel vítězství nad Litoměřicemi. Zápas sice byl opticky vyrovnanou záležitostí, ale více ze hry měl v tabulce lépe postavený Nymburk a hlavně díky svým chybám umožnil ve druhé části hry to, že se Slavoj mírně dotáhl a v závěrečných minutách ještě velmi zatápěl hostujícím hráčům. Vedení však nakonec udrželi a odjíždí s úspěchem v podobě výsledku 75:71.

Ještě před Spartou a USK se v tabulce na 3. pozici nachází další kádr z Prahy, Sokol Pražský. Na Sokol však tento víkend čekal tak trochu ústup ze slávy, protože v případě zisků by se pohyboval na stejné bodové hranici jako oba vedoucí mančafty, avšak domácí porážky s Ostravou a Prostějovem jej mírně srazili. V sobotním duelu se domácí hráči střetli právě s Ostravou, které momentálně patří 7. příčka a hned od úvodu byli hosté mírně kvalitnější. Prakticky po celý průběh si udržovali mírné vedení a jen se čekalo, jestli se hráčům Sokola podaří nějaký zvrat. Ten nepřišel a tak si dobře hrající Ostrava odváží i díky 27 bodům Klimka vítězství 72:68. I druhá prohra s Orly byla velmi těsná. Domácí zachytili nástup a vyhráli úvodní čtvrtinu 11:4. Poté se však už rozstřílel útok Prostějova, který ještě do poločasu skóre otočil a ve zbývajícím čase držel domácí v mírném odstupu. I tento malý náskok pak stačil Orlům k udržení vedení a získání důležitého přísunu bodů do soutěže za skóre 60:51.

A Orli úřadovali i o den dříve na Vyšehradě. Tentokrát byli proti domácímu Sokolu favoriti právě oni, jelikož se Vyšehrad do té doby nacházel s pouhými 2 triumfy na předposledním místě tabulky. Role favoritů také hostům seděla. Kromě vyrovnané první čtvrtiny ve zbytku hry své soupeře přehrávali a po zásluze si odvážejí úspěch 70:58. Ovšem i domácí hráči se o tomto víkendu dočkali svého třetího zisku v sezoně a odnesla to Ostrava. V hale Vyšehradu bylo v neděli vidět opravdu fantastické klání. Na domácí straně řádil především Jelínek s 26 body, v dresu Ostravy zase Dragoun s 32 body. Oboustranně otevřené a útočené měření sil nakonec dospělo až do prodloužení, kdy měli pevnější nervy domácí hráči, kteří zvítězili 95:91.

15. kolo

Sokol Pražský     –     BCM Ostrava         (68:72)     (21:26 39:42 54:58)

Sokol Vyšehrad     –     Orli Prostějov          (58:70)     (17:15 30:40 42:53)

Slavoj Litoměřice     –     Synthesia Pardubice          (47:84)     (7:16 23:35 36:69)

USK Praha     –     BA Nymburk         (76:52)     (16:12 29:30 50:39)

SKB Zlín     –     GBA Sparta Praha         (61:99)     (25:22 37:50 51:72)

JBC Brno     –     Sokol Písek         (92:63)     (24:15 48:31 63:43)

16. kolo

Sokol Vyšehrad     –     BCM Ostrava         (95:91)     (18:19 43:37 62:57 78:78)

Sokol Pražský     –     Orli Prostějov         (51:60)     (11:4 21:22 36:40)

USK Praha     –     Synthesia Pardubice         (72:94)     (16:26 34:43 52:71)

Slavoj Litoměřice     –     BA Nymburk          (71:75)     (17:22 35:47 52:59)

JBC Brno     –     GBA Sparta Praha         (61:51)     (16:15 29:22 39:42)

SKB Zlín     –     Sokol Písek         (76:74)     (25:23 48:39 62:52)