EXT U17 – 77 bodů Reisingerové | Probasket.cz

EXT U17 – 77 bodů Reisingerové

📁 Články, Domácí soutěže, Mládež, Topstory 🕔27.1.2015

Neporazitelnost i nadále v extralize kadetek drží Brňanky. Ty už neprohrály 16 zápasů v řadě a o víkendu si další vítězství připsaly nad soupeřkami z Prostějova a Ostravy. První na řadě byl Prostějov, se kterým se SŠMH utkala na domácí palubovce a v souboji se 4. týmem tabulky měly domácí hráčky jasně navrch. Protivníkovi se především nedařilo střelecky a tak pomalu Brňanky ve skóre odskakovaly. Duel nakonec skončil jasným triumfem SŠMH 57:29. Nedělní střetnutí se odehrálo v Ostravě a domácí hráčky zatápěly Brnu více, než o den dříve Prostějov. Favorit si sice v 1. poločase vypracoval slušné vedení, ale ve druhé části hry ho začal pomalu ztrácet až se těsně před koncem dostaly Ostravanky na dostřel 5 bodů. To však bylo z jejich strany vše. SŠMH tedy zvítězila i po 16. v této sezoně, tentokrát 66:59.

Ostravě se nedařilo ani o den dříve. To totiž přivítala druhý celek z Brna, tedy Valosun a do utkání vstupovala v roli mírného favorita. Toto postavení také ze začátku udržovala, když si vypracovala mírné vedení. To však vzalo za své na konci 3. čtvrtiny. To totiž Brňanky poprvé otočily vývoj a vedení už udržely do závěrečného hvizdu a Valosun uspěl těsným rozdílem 69:66. V neděli se pak Brňanky představily před zraky vlastních fanoušků v bitvě s Prostějovem, ale takové štěstí již neměly. Od začátku totiž bodově na své sokyně ztrácely a zaslouženě prohrály 76:66.

S velkým odstupem již 5 výher se na 2. příčce nachází Slovanka. Ta se navíc hned v sobotním klání v domácí hale trápila s Trutnovem. O výsledku prakticky rozhodl první poločas, ve kterém se střelecky domácím hráčkám nedařilo a naopak KARA si vypracovala potřebný náskok, který pak zvládala po celý průběh druhého poločasu udržovat a zapsat zisk v poměru 57:43. Proti předposlednímu Hradci Králové to však v neděli ze strany domácích byl úplně jiný boj. Tentokrát Slovance v útočné fázi vycházelo úplně vše a domácí hráčky tak triumfovaly vysoko 90:34.

I přes tuto vysokou porážku nemusejí být hráčky Sokola s výsledky víkendových zápasů nespokojeny. Hradec Králové si totiž v měření sil zatím dvou nejhorších kolektivů připsal první vítězství nad Strakonicemi, které tak odsunul na poslední pozici. V duelu pak hned od úvodu úřadovaly hostující hráčky, které si vypracovaly v úvodní čtvrtině vedení, které jim vydrželo až do závěru. Střelecky se pak dařilo především Zítkové, která v dresu Sokolu nastřílela 25 bodů a pomohla tak Hradci k výhře 70:52. Dobrý výkon ze soboty pak neměly problém potvrdit hráčky Trutnova, které si také přijely do Strakonic pro zisk. V poločase byl rozdíl mezi oběma celky 16 bodů a KARA nakonec uspěla přesvědčivě 71:44.

Za Slovankou se v tabulce se stejnou bilancí 11 výher a 5 porážek nachází USK. Pražanky však na rozdíl od svých konkurentek obě svá víkendová představení zvládly a připsaly si tak plný počet bodů. První zastávka a překážka v cestě byla v Pardubicích. Zde se utkaly s domácí Studánkou, se kterou však neměly žádné velké starosti. Hostující hráčky byly totiž od úvodu těmi lepšími na palubovce a i díky 16 bodů Krejzové zvítězily jasně 69:38. Ještě větší výhru si pak připsaly s dalším týmem ze spodních pater tabulky, když se tentokrát utkaly s Prosekem. Ten stejně jako Studánka od začátku tempo favoritek nestíhal a pozvolna začal bodově více a více ztrácet. Nakonec z toho bylo vítězství pro hostující soubor 73:46.

Do stejných destinací zamířila i Sparta, ta se v tabulce nachází na 5. místě a například na USK ztrácí momentálně jedinou výhru. Sparťanky se nejdříve představily v souboji s Prosekem a měly co dělat, aby se jim podařilo domácí hráčky udolat. K vidění byl totiž parádní ofenzivní basketbal a obě družstva v útočné fázi předváděla parádní představení. Diváci se určitě nenudili a mohli tak vidět bodovou přestřelku. Na jejím konci však byly šťastnější Sparťanky. Reisingerová nastřílela neskutečných 50 bodů a hlavně díky ní tak mohou její spoluhráčky slavit triumf 84:77. I proti Studánce se Julii dařilo. Tentokrát si připsala 27 bodů, jenže Sparta byla na rozdíl od střetnutí s Prosekem výrazně lepší a jasně zvítězila 75:45.

15. kolo

Basket Slovanka     –     KARA Trutnov          (43:57)     (8:17 17:29 32:44)

BK Strakonice     –     Sokol H. Králové         (52:70)     (12:24 31:40 42:49)

SBŠ Ostrava     –     VALOSUN Brno          (66:69)     (23:18 40:37 50:52)

SŠMH Brno     –     OP Prostějov         (57:29)     (15:8 32:17 47:25)

BK Prosek     –     BA Sparta         (77:84)     (23:26 42:47 58:64)

Studánka Pardubice     –     USK Praha         (38:69)     (10:17 20:31 31:46)

16. kolo

BK Strakonice     –     KARA Trutnov          (44:71)     (13:23 30:46 38:60)

Basket Slovanka     –     Sokol H. Králové         (90:34)     (15:9 39:22 68:30)

SBŠ Ostrava     –     SŠMH Brno          (59:66)     (15:27 23:38 44:56)

VALOSUN Brno     –     OP Prostějov          (66:76)     (12:16 25:38 42:56)

Studánka Pardubice     –     BA Sparta         (45:75)     (8:27 24:44 39:55)

BK Prosek     –     USK Praha         (36:73)     (12:18 19:34 26:54)