VTB liga: Nymburk prohrál i na dálném východě | Probasket.cz

VTB liga: Nymburk prohrál i na dálném východě

📁 Články, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔22.12.2014

Čeští šampioni vstoupili do utkání se soupeřem z dolní poloviny tabulky hůře a po trojkách Kolesnikova a Whita prohrávali 15-9. Svěřenci Kestutise Kemzury špatně bránili a domácí náskok zvýšili na osm bodů. Středající hráči Luboš Bartoň s Garrettem Stutzem však dokázali snížit na 20-16 a přesně takový stav svítil na tabuli po první desetiminutovce. Po třinácti minutách bylo dokonce vyrovnáno. Na Stutzovy trestné hody však záhy odpověděl trojkou Komarov, který tak odstartoval opětovné domácí vedení. Poločas zakončili domácí rovněž trojkou z rukou Jakovenka a Krasnojarsk vedl 45-37. Po přestávce bylo pro Nymburk ještě hůře, neboť domácí náskok se vyšrouboval na 12 bodů.

Nejlepší střelec zápasu Chester Simmons poté ale ukázal, jaká je jeho úloha v Nymburce a sedmi body v řadě pomohl snížit na 49-45. Minuly dvě a půl minuty a opět bylo všechno jinak. Tentokrát sedmi body pomohl Krasnojarsku Kikanovič a v polovině třetí čtvrtiny měl Nymburk znovu dohánět dvanáctibodové manko. Šňůrou 17-6 ale čeští hráči důrazně odmítli spekulace o „zabalení“ zápasu. Ve vyrovnané poslední čtvrtině střetnutí snížil necelé dvě minuty před jejím koncem Hruban na 76-75, ale závěr patřil Krasnojarsku. V hlavní roli se ocitl Sava Lešič, jenž nejprve proměnil oba trestné hody, o chvíli později uzmul míč Hrubanovi a svou minutu slávy zakončil dalšími úspěšnými trestnými hody. Domácí zvítězili 81-77 a mají teď stejně jako Nymburk ve VTB lize čtyři triumfy.

Jenisej Krasnojarsk – ČEZ Basketball Nymburk 81-77 (20-16, 25-21, 20-27, 16-13)

Nejlepší střelci: Kikanovič 16, Jakovenko 14, Kolesnikov 10, Cooper 9 – Simmons 23, Hruban 17, Burns 10, Welsch 7

Doskoky (útočné): 34 (8) – 33 (10)

Trojky: 10/23 – 8/17

Ztráty: 13 – 12

Fauly: 22 – 23

Validita: 104 – 81