Nymburk venku znovu prohrál, tentokrát v Rize | Probasket.cz

Nymburk venku znovu prohrál, tentokrát v Rize

📁 Články, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔5.12.2014

Hosté opět neměli k dispozici zraněného rozehrávače Washingtona a pivota Rančíka a zejména ztráta prvního jmenovaného se v posledním týdnu jeví jako neřešitelná. Nymburk zaspal poslední tři minuty úvodní periody a domácí VEF šňůrou 9-2 odskočil na vedení 21-14. Nebezpečí hrozilo českému celku prakticky od všech domácích borců, kteří své střeli dokázali s jistotou proměňovat. Hrubanova trojka a Burnsovy dva body znamenaly po třech a půl minutách druhého kvartálu snížení na 23-25. Riga později zase odskočila, nejvíce se o to zasložil Gerald Robinson spolu s Artursem Berzinšem. Poločasový stav 47-34 dával tušit ještě pořádně těžkou práci pro Kemzurův výběr. Ten po přestávce vylepšil defenzivu, ovšem tápání v útočných akcích drželo skóre stále příznivější pro Rigu.

Minišňůra 5-0 navíc znamenala další odpoutání VEF na 58-42. Hostující lavička si vzala oddechový čas, po němž sice hosté krátkodobě snížili, ale třináctibodové vedení Rigy se po 30 minutách nezměnilo (63-50). Ani poslední čtvrtina nevybočovala z obvyklého rytmu tohoto utkání: Nymburská střeba z pole klesla v polovině poslední desetiminutovky k 33%, Riga daleko lépe doskakovala a byla organizovaná v útoku. Odměnou jí bylo celkové vítězství 86-78, neboť hosté v závěru ještě vylepšili počet svých bodů. Domácí sice ztratili 22 míčů, ale 53% úspěšnost střelby z pole a převaha na doskoku udělaly své. Nymburk minul 12 ze 30 šestek a podtrhl tak své střelecké trápení.

VEF Riga – ČEZ Basketball Nymburk 86-78 (21-14, 26-20, 16-16, 23-28)

Nejlepší střelci: Berzinš 19, Robinson 18, Jakovic 11, Timma 10, Fall 10 – Simmons 16, Hruban 13, Welsch 10, Raivio 9, Stutz 7
Doskoky (útočné): 45 (11) – 30 (12)
Trojky: 9/19 – 6/16
Ztráty: 22 – 8
Fauly: 23 – 18
Validita: 109 – 77