Sevilla konečně vyhrála, neporažen už pouze Real | Probasket.cz

Sevilla konečně vyhrála, neporažen už pouze Real

📁 ACB (Španělsko), Články, Topstory, Zahraniční soutěže 🕔10.11.2014

Gipuzkoa Basket – Andorra 67-64 (13-15, 21-12, 18-13, 15-24)

Nováček z Andorry má ve své premiérové sezoně i trochu smůly. Svěřenci Joana Peňarroyi podlehli o tři body San Sebastianu. Domácí sice po většinu utkání mírně vedli. Díky slušné střelbě za dva body se jejich náskok vyšplhal na dvanáctibodový po třech čtvrtinách. V utkání, v němž dominovaly obrany měli hosté jeden problém a ten se jmenoval Will Hanley. Křídelník Gipuzkoy zaznamenal při střelbě z pole 7/11 celkově 20 bodů a byl rozhodujícím jazýčkem na vahách.
Nejlepší střelci: Hanley 20, Grimau 14 – D. Navarro 13, tři hráči po 11 bodech

La Bruixa D´Or – Bilbao 76-77 (28-15, 16-28, 16-18, 16-16)

Pikantní souboj s bývalými spoluhráči čekal na křídelníka Manresy Rogera Grimaua. Domácí klub sice do zápasu s Bilbaem odstartoval lépe, vedl o 15 bodů, ale hosté ještě do přestávky především zásluhou Andjušiče a Todoroviče zredukovali ztrátu na jediný bod. Na začátku poslední čtvrtiny hosté už vedli o sedm bodů, když mj. proměnil těžkou trojku Raúl López. Domácí ale nesložili zbraně a v polovině tohoto dějství Grimau srovnal na 69-69. Poslední slovo měl však Marko Todorovič, jenž 45 sekund před koncem stanovil svým košem stav zápasu na konečných 77-76 pro Basky.
Nejlepší střelci: Grigonis 13, Dewar 12 – Andjušič 19, Todorovič 14

Sevilla – CAI Zaragoza 77-73 (22-17, 14-15, 22-17, 19-24)

Vítězství se v šestém kole konečně dočkala Sevilla, která přeskákala Zaragozu 44-27 a v zápase se tým z Andalúsie radoval z vítězství 77-73. Ondřej Balvín dostal tentokrát více prostoru a za 17,5 minuty si na své konto připsal 7 bodů a 7 doskoků. Minutu a čtvrt přd koncem poslední čtvrtiny de facto rozhodl o výhře Sevilly trojkou Berni Rodríguez. Hosté pak sice ještě snížili na 73-75, ovšem blok Porzingise zachránil domácí celek od eventuálního prodloužení.
Nejlepší střelci: A. Urtasun 17, Radiševič 15 – Landry 17, Goulding 17

Fuenlabrada – Real Madrid 94-96 (20-23, 25-22, 13-34, 36-17)

Real Madrid „zuby nehty“ uhájil svou neporazitelnost v ACB lize. V madridském derby svěřenci Pabla Lasa porazili Fuenlabradu 96-94. Královský klub přitom po vyrovnaném prvním poločase ve třetí části zabral a vypracoval si až jednadvacetibodový náskok. Domácí trojice Clark, Diagne a Panko však snížila hostující náskok na pouhé dva body, ovšem těžko říct, co by se dělo, kdyby čtvrtina trvala déle, než deset minut. Ioannis Bourousis i Felipe Reyes zaznamenali double – double, podobně jako Moussa Diagne v domácím dresu. Tento hráč se navíc objevil jako jednička KIA TOP 7 – čili hitparády, která každý týden ukazuje fanouškům sedm nejlepší akcí uplynulého kola ACB ligy.
Nejlepší střelci: Clark 23, Panko 18 – Reyes 22 (10 doskoků), Bourousis 14 (11 doskoků)

UCAM Murcia – Estudiantes 79-65 (17-15, 17-18, 23-15, 22-17)

Nad očekávání dobře si letos vede Murcia. Tým trenéra Ocampa přehrál Estudiantes a získal tak už svou čtvrtou výhru v letošní sezoně. Lví podíl na tomto vítězství měl pivot Augusto Lima, autor 16 bodů a 13 doskoků. Murcia navíc přeskákala „Studenty“ 15-5 v útoku.
Nejlepší střelci: Radovič 17, Lima 16 (13 doskoků) – J. Fernández 13, tři hráči po 10 bodech

Gran Canaria – Caja Laboral 93-77 (25-17, 18-19, 23-20, 27-21)

Zdálo se, že Laboral Kutxa pomalu stoupá tabulkou do vyšších pater, ovšem přišel trochu těžší soupeř a byla z toho porážka o 16 bodů. V bouřlivém prostředí na Kanárských ostrovech se zkrátka vyhrává jen velmi těžko. Přestože Gran Canaria zvítězila, kouč Aito Gercia Reneses prohlásil, že nebyl spokojený s obranou svého týmu.

Nejlepší střelci: Newley 18, Báez 16 – Heurtel 14, Shengelia a C. Iverson po 13

Tenerife – Barcelona 66-80 (18-22, 10-22, 19-18, 18-18)

Navzdory 26 bodům hráče kola – Lukeho Sikmy, zvítězila Barcelona v Tenerife 80-66. Velký den má za sebou Polák Maciej Lampe, který zatížil konto domácích 20 body. Tomáš Satoranský nastoupil v základní sestavě, ceskově pobyl na hřišti 19 minut a nastřílel 9 bodů.
Nejlepší střelci: Sikma 26, Blanco a Lampropoulos po 10 – Lampe 20, Abrines 11

Joventut Badalona 82-74 (30-21, 13-23, 22-15, 17-15)

Joventut je zatím spolu s Murcií nejpříjemnějším překvapením ligy. Po skalpu Barcelony z minulého týdne vyšlápl Mallet a spol. na dalšího dosud neporaženého rivala – Malagu. Domácí získali více doskoků v útoku, než v obraně: Celkově to bylo nevídaných 23 útočných doskoků, na což Malage zkrátka nemohla najít protizbraň. Kuriózní situace nastala ve druhé čtvrtině, kdy se domácím krátil čas na zakončení, a tak pivot Sitapha Savané vystřelil těžkou trojku přes obránce a trefil! Jeho sváteční kousek si můžete prohlédnout na našem facebookovém profilu.
Nejlepší střelci: Savané 16, Mallet 15 – Toolson 15, Granger 14

Valencia – Obradorio 81-64 (15-23, 24-10, 25-17, 17-14)

Pouze první půli vydrželi vzdorovat basketbalisté Obradoria v hale Valencie. Poté už domácí zapnuli vyšší rychlostní stupeň a zaslouženě zvítězili. Pavel Pumprla odehrál v dresu hostů 26,5 minuty a svému týmu pomohl 8 body, 2 doskoky a 4 asistencemi.
Nejlepší střelci: Martínez 19, Sato 18 – Waczynski 12, Corbacho 10