Joventut loupil v Barceloně, Andorra přehrála Gran Canarii!

📁 ACB (Španělsko), Články, Topstory, Zahraniční soutěže 🕔3.11.2014

Andorra – Gran Canaria 91-86 (25-20, 15-23, 26-24, 25-19)

Nováček z Andorry slaví druhou výhru v sezoně a hned nad eurocupovou Gran Canarií. V hlavní roli byl opět SG David Navarro, jenž se zaskvěl 19 body a 6 přihrávkami. Ještě lepší bodový účet předložil domácím fandům kapverdský PF Betinho Gomes, autor 23 bodů (trojky 5/7). Hosté na své poměry nebránili nijak oslnivě, což je stálo výhru na půdě nováčka. Domácí rozhodli duel až v poslední čtvrtině, v níž už hostům po náročném eurocupovém zápase v Dijonu chyběly síly.
Nejlepší střelci: Gomes 23, D. Navarro 19 – Kendall 17, T. Urtasun 15

Bilbao – Sevilla 89-61 (25-15, 21-19, 24-9, 19-18)

Sevilla v ACB lize stále tápe a ještě nezvítězila. Spekuluje se dokonce o odvolání kouče Norrise. V tomto kole dostali hráči z Andalúsie „nakládačku“ v Bilbau. Baskové byli tradičně silní ve střelbě za tři body, protože vstřelili 13 trojek. Mumbrú a spol. také ovládli doskok (40-25), což nezměnila ani krátká přítomnost Ondřeje Balvína na palubovce. Český pivot stihl za sedm minut hry 4 body a jeden doskok.
Nejlepší střelci: Bertans 17, Todorovič a Mumbrú po 10 – Oriola 11, A. Urtasun a Byars po 10

CAI Zaragoza – UCAM Murcia 82-63 (27-13, 12-22, 26-14, 17-14)

Souboj dvou celků z vyšších částí tabulky viděli diváci v Zaragoze, kam přijela zatím velmi dobře hracící Murcia. Hosté tentokrát ale neodehráli příliš dobré utkání, zapomněli doskakovat a odešli poraženi o 19 bodů. Domácí zlomili odpor UCAMu ve třetí desetiminutovce, kterou získali poměrm 26-14.
Nejlepší střelci: Robinson 17, Jelovac 15 a Katič po 15 – Wood 15, Antelo 12

Unicaja Malaga – Gipuzkoa Basket 74-59 (15-15, 15-13, 20-18, 24-13)

Malaga zvládá jak Euroligu, tak i ACB ligu. V pátek svěřenci Joana Plazy porazili LImoges, v neděli po zlepšeném výkonu z druhé půle nedali šanci San Sebastianu. Hosté přijeli do Malagy ve značně okleštěné sestavě pouze v devíti lidech a zrovna neměli střelecký den. Unicaja výborně bránila, ale hostům se nedařilo trefovat ani otevřené pozice, které se jim občas naskytly. Logicky z toho pramenilo pouze 59 vstřelných bodů a patnáctibodová porážka. Domácí křídelník Caleb Grenn proměnil všechny čtyři trojkové pokusy a se 14 body a 4 doskoky byl zvolen hráčem utkání.
Nejlepší střelci: Vasileiadis a Green po 14 – Hanley a Doblas po 11

Barcelona – Joventut Badalona 82-83 (25-18, 18-29, 17-17, 22-19)

Power forward Goran Sutton rozhodl svou střelou dvě a půl sekundy před koncem zápasu o vítězství svého Joventutu Badalona v derby s Barcelonou. Podobně jako před třemi týdny na palubovce Realu Madrid, Joventut zabral ve druhé čtvrtině a vyrovnaný zápas poté rozhodovaly maličkosti. Kuriózní situace nastala v polovině třetí čtvrtiny, když si Demmond Mallet, rozehrávač hostů, pohrál s Ante Tomiče. Než se chorvatský pivot ve službách Barcelony stačil při hostující rozehrávce z podkoše otočit, Mallet si o jeho záda rozehrál a následně skóroval jednoduché dva body, čímž zvýšil náskok hostů na 51-47. Tomáš Satoranský si v pro Barcu nešťastném duelu zahrál 14 minut, v nichž zaznamenal 3 body, doskok, 5 asistencí a zisk.
Nejlepší střelci: Tomič 17 (10 doskoků), Oleson 14 – Savané 20, Hannah 19

Real Madrid – Valencia 90-71 (25-12, 26-16, 20-27, 19-16)

Ve šlágru kola si to rozdal Real Madrid s Valencií. Ta zatím letos nepředvádí (zejm. v Eurolize) úplně přesvědčivé výkony, což se potvrdilo i na palubovce finalisty minulého ročníku ACB ligy. Valencie pravidelně zaspává první čtvrtiny, včera ji v Madridu prohrála o 13 bodů a celkově Sato a spol. inkasovali v prvním poločase 51 bodů. Pět domácích hráčů (Nocioni, Merji, Reyes, Bourousis a Llull) dosáhli dvojciferného počtu bodů. Real si navíc pomohl i útočným doskokem, v této činnosti přehrál Valencii 17-7.
Nejlepší střelci: Bourousis 15, Reyes 12 – Dubljevič 20, Martínez 16

Obradorio – Tenerife 63-82 (15-22, 13-24, 21-15, 14-21)

Nejmenší šanci uspět nedali naproti tomu coby hosté basketbalisté Tenerife, kteří s přehledem vyhráli v Santiagu de Compostella. V domácích barvách byl nejlepším hráčem utkání náš Pavel Pumprla, ale ani jeho 14 bodů, 7 doskoků a 2 zisky příliš nepomohly Obradoriu. Domácí propadli při střelbě, poněvadž trefili v průměru pouze jednu ze tří střel.
Nejlepší střelci: Pumprla 14, Cárdenas 12 – Richotti 19, Blanco 16

Laboral Kutxa – La Briuxa D´Or 87-67 (21-15, 25-11, 26-17, 15-24)

Saša Vujačič se ukazuje jako dobrá posila (minimálně pro útok) Laboral Kutxy. Třicetiletý křídelník nastřílel Manrese 21 bodů a měl lví podíl na dvacetibodovém triumfu svého týmu. Trenér Marco Crespi mohl za rozhodnutého stavu pošetřit některé opory, neboť Kutxa v pátek hrála těžký euroligový mač s Galatasarayem (91-90) a regenerace klíčových hráčů byla potřebná.
Nejlepší střelci: Vujačič 21, Bertans 19 (10 doskoků) – Sakič 17, Grimau 13

Estudiantes – Fuenlabrada 86-79 (20-16, 15-23, 25-20, 26-20)

Madridští studenti vyválčili vítězství v souboji s Fuenlabradou. Hostům nebyl moc platný ani double – double pivota Jeleela Akindeleho. Domácí se ve druhé půli zlepšili ve střelbě trojek a díky sedmi přesným zásahům z dálky se radovali ze sedmibodové výhry.

Nejlepší střelci: Martín 17, Salgado 16 – Akindele 24 (14 doskoků), Panko 19