Další hrací víkend VTB ligy tentokrát bez překvapení

📁 Články, Topstory, VTB, Zahraniční soutěže 🕔6.11.2014

První vítězství v letošním ročníku ligy slaví nováček ze Saratova a hned svému soupeři nadělil nepopulární stovku. S body se roztrhl pytel především v poslední čtvrtině, která skončila 38-29 pro domácí basketbalisty. Saratovští se trefili celkem čtyřikrát v této periodě za tři body a nadto proměnili celkem 13 z 18 střel z pole, čímž si pojistili své vedení po třiceti minutách a zaslouženě zvítězili. Double – double Richarda Hendrixe výrazně pomohl Kubani k vysoké výhře nad Krasnojarskem. Hosté byli jasně lepší jak na doskoku (37-21), tak při střelbě za dva body. Lokomotiv tak i přes náročný program dal zapomenout na porážku z Astany. Chimki Moskva se protrápil k povinnému domácímu vítězství nad nováčkem z Petrohradu. Po Borovnjakově dvojce přitom hosté vedli po 34 minutách již 70-62. Trojky Popoviče s Monjou ale nastartovali závěrečný nápor favorita, jemuž pomohly i čtyři ztráty Petrohradu během závěrečných šesti minut.

Ani 20 bodů a 7 doskoků ex-nymburského Rašida Mahalbašiče nestačilo Astaně k úspěchu na palubovce euroligového Nižného Novgorodu. Domácí o svém triumfu rozhodli ve třetí čtvrtině, v níž nastříleli 28 bodů. Šest trojek Vitalije Fridzona bylo jedním z důležitých faktorů vysokého vítězství CSKA nad Volgogradem. Hosté doplatili na nedobrou střelbu za dva body (29%), kvůli které byli na palubovce armádního klubu prakticky bez šance. Samara Davida Jelínka zvítězila o tři body v Rize a reprezentační SG na tom měl velkou zásluhu: Vstřelil totiž 15 bodů, doskočil 4 míče, třikrát přihrál a bylo na něj spácháno 7 nedovolených zákroků. Jeho tým ovšem doskočil těžko uvěřitelných 56 míčů, z čehož bylo hned 22 v útoku. Svěřence Borise Sokolova tak nemuselo příliš mrzet ani 22 ztrát. V úterním duelu finských Bisons s estonským Tallinem se radovali hosté díky perfektně zvládnuté koncovce, v níž Freimanis nejprve otočil 1:15 před koncem poslední čtvrtiny Freimanis a po domácích nepřesnostech jistili triumf hostí z čáry trestného hodu Machado a Arbet.

Výsledky:

Saratov – Tsmoki Minsk 100-81 (23-18, 20-15, 19-19, 38-29)
Nejlepší střelci: Fortson 18, Peterson 16 – Mirkovič 20, Kudravcev 19
Jenisej Krasnojarsk – Lokomotiv Kubaň 74-95 (17-29, 15-28, 24-14, 18-24)
Nejlepší střelci: Cooper 18, Kolesnikov 16 – Brown 16, Hendrix 15 (12 doskoků)
Chimki Moskva – Zenit Petrohrad 81-76 (19-22, 25-16, 14-23, 23-15)
Nejlepší střelci: Augustine a Monja po 17 – Valijev a Hodge po 19
ČEZ Basketball Nymburk – UNICS Kazaň 62-81 (19-21, 15-25, 19-19, 9-16)
Nejlepší střelci: Washington 19, Houška 11 – Langford 21, Bykov 10
Nižnyj Novgorod – Astana 95-88 (18-18, 23-27, 28-14, 26-29)
Nejlepší střelci: Parakhouski a Rochestie po 20 – Johnson a Mahalbašič po 20
CSKA Moskva – Volgograd 81-54 (12-9, 26-13, 17-12, 26-20)
Nejlepší střelci: Fridzon 20, Weems 10 – Ponkrašov a Travis po 13
VEF Riga – Rudá Křídla Samara 67-70 (26-15, 15-19, 13-16, 13-20)
Nejlepší střelci: G. Robinson 19, Dillard 16 – Reynolds 19, Jelínek
Bisons Loimaa – Kalev Tallin 79-83 (26-18, 22-17, 19-23, 12-25)
Nejlepší střelci: Ahonen 21, Hummer 17 (16 doskoků) – Skele 16, Machado a Freimanis po 15