Real obhájil trofej ve španělském Superpoháru | Probasket.cz

Real obhájil trofej ve španělském Superpoháru

📁 ACB (Španělsko), Články, Topstory, Zahraniční soutěže 🕔29.9.2014

Přesvědčivé vítězství režíroval s 21 body Sergio Llull, jenž se zároveň stal MVP této akce.

Real Madrid – Barcelona 99-78 (29-14, 20-25, 22-20, 28-19)

Asi jen málokdo čekal ve finále Supercopa Endesa tak jednoznačnou záležitost ze strany madridského klubu. Je samozřejmě jasné, že Real toužil po odplatě za finále ACB ligy, v němž mu svěřenci Xaviho Pascuala vyfoukli trofej před nosem, ovšem nástup Královského klubu do finále Superpoháru předčil veškerá očekávání. Barcelonští vůbec nestíhali a než se stačili rozkoukat, prohrávali po úvodní desetiminutovce o 15 bodů. Fernández, Llull či Bourousis stříleli se skvělou úspěšností a drželi si dvouciferné vedení i nadále. Zajímavostí utkání rozhodně je, že se Realu povedlo v útoku doskočit pouze dva míče, avšak toto číslo vyplývá z výše uvedené vysoké úspěšnosti střelby. V dresu Katalánců byl v sobotu jediný hráč, jenž se přehoupl přes 10 bodů – a sice chorvatský pivot Ante Tomič. Ostatní hráči základní sestavy stříleli z pole pod 45%, z delší vzdálenosti se nedařilo jak Navarrovi, tak Abrinesovi.  Méně času dostal Tomáš Satoranský, jenž za necelých 16 minut nasbíral 5 bodů a jednu ztrátu. V poslední čtvrtině Real ještě navýšil své vedení a v ostře sledovaném duelu nakonec zvítězil 99-78 i díky 13 proměněným trojkovým pokusům. Nejužitečnějším hráčem finále Superpoháru byl zvolen křídelník Sergio Llull, jenž zaznamenal 21 bodů (9/11 z pole) a 5 přihrávek.

Nejlepší střelci: Llull 21, Bourousis 17 – Tomič 17, Thomas 9