Žákovská liga U14 – 12. kolo | Probasket.cz

Žákovská liga U14 – 12. kolo

📁 Mládež 🕔25.1.2009

V neděli byly na programu odvety sobotních zápasů. Tým Snakes Ostrava si jasně řekl o účast na MČR, když i v odvetě zdolal svého tradičního rivala. První výhru si z Hladnova přivezl Prostějov a tak ve skupině B již každý poznal radost z vítězství. Ve skupině A stále prohrává pražská Sparta a je jediným celkem, který ze zápasu vždy odchází zklamán, ovšem v dnešním utkání doma notně potrápila favorizovaný Písek.

skupina A

BSK Jičín – Kondoři Liberec 82:72

TJ Lokomotiva Plzeň – Jiskra Domažlice 75 : 76

střelci Domažlice: Štípek 35, Kozina 15, Krůta 14, Klukan 4, Tauer 3, Navrátil 2, Královec 2, Anderle 1

Ústí nad Labem – BK Děčín 38 : 139

komentář hosté: "Druhé utkání s geograficky sousedním Ústím se od poloviny první čtvrtiny neslo v poklidném a veselém duchu. Hráčská lavička hostí nemusela v tomto utkání čekat až do poloviny druhé čtvrtiny; tentokrát si zahrála už od poloviny čtvrtiny první. Dvě minuty před koncem první čtvrtiny bylo o zápase rozhodnuto, protože jsme se ujali drtivého vítězství 42:4. Jinak se nedělní utkání velmi podobalo, a to i konečným výsledkem 38:139 v prospěch hostů, zápasu, který jsme mohli vidět na domácí palubovce v sobotu odpoledne. Děčínští opět přehrávali soupeře ve všech herních činnostech a ke konci utkání musel hostující trenér nutit své svěřence k tomu, aby nehráli jenom na rychlé protiútoky, ale aby si vyzkoušeli i hru pět na pět. Samotné utkání nelze popsat jinak než jasná záležitost. Tak, jako se hledají těžko slova k popisu utkání nejmladších minižáků, hledají se těžko i u tohoto utkání. Obrana ústeckých jakoby ani neexistovala, zato tvrdá obrana hostí nutila soupeře ke ztrátám už během rozehrávky na obranné půlce hřiště. Nevidí se v žákovské lize často, aby byly soupeřům pískány takové prohřešky, jako 5 sekund (dnes dvakrát díky kvalitnímu pokrytí volných hráčů soupeře při vyhazování), 8 sekund (jednou po opakovaném zdvojení až ztrojení ústeckého rozehrávače) nebo hra přes půl (opět díky zdvojení soupeře na polovině hřiště). Tým soupeřů neměl co nabídnout, většina jeho snah o rychlé protiútoky končila neúspěšně dlouhými přihrávkami nebo nezpracováním míče, resp. zpracováním míče děčínskými hráči."

střelci Děčín: Kocum 28, Hanák 26, Šporn 16, Kroutil 15, Němec M. 15, Chmelík 11, Němec F. 10, Plaček 9, Hanzlík 9

Sokol Vyšehrad – Sokol pražský 36:69

střelci Vyšehrad: Tomrle 7, Klimpera 7, Choutka 7, Fremut 6, Pavouček 4, Jelínek 3, Hejný 2

BA Sparta – Sokol Písek 65:71

komentář hosté: "To samé co včera ve druhé půli se odehrávalo i v hale Sparty. V poslední čtvrtině jsem musel zbaběle šáhnout k velice zatažené osobní obraně čímž jsme přelili misky vah na svoji stranu. Nejlepším hráčem byl suverénně Jakub Filipov."

střelci Sparta: Hájek 19, Sláma 18, Tošovský 11, Schinko 10, Voldřich 3, Romanov 2, Fejfar 2

Jiskra Kyjov – JBC Brno 56:73

Domácí přes noc posílili o 2 hráče, ale v úvodu zápasu jim to nebylo nic platné. Průběh první čtvrtiny byl téměř totožný jako ve včerejším utkání a tak se již 6. minutě dostal na hřiště nejmladší minižák Zdeněk Bláha, aby již o minutu později svou první střelou udělal radost rodičům, kteří se na něj z Brna přijeli podívat. Svůj pokus vyslal z tříbodového oblouku a zaznamenal tak nejen první koš v lize, ale také jedinou trojku utkání. Ve druhé čtvrtině se hosté trápili a nedokázali ohrozit koš soupeře a domácí tak snížili náskok na přijatelných 10 bodů v poločase. Ve druhé půli oběma celkům viditelně docházely síly a tak slavila úspěch výšková převaha Brna. U hostů stejně jako včera hrála prim trojice Marša, Štěpánek, Mynarčík a vzhledem k tomu, že se jim podařilo pokrýt Bízu, byl jediným tahounem domácích Bruno da Silva.

komentář domácí: "Odvetné utkání mělo v první části obdobný průběh jako sobotní zápas v Brně, i když soupeře jsme si tentokrát nechali odskočit až v závěru 1. čtvrtiny svou nedůsledností a ztrátou koncentrace. Během dalších čtvrtin jsme se několikrát dostali opět do zápasu, ale vždy závěr čvrtin nás opět srazil do kolen. Celkově naši chlapci dodehráli slušný zápas, i když jsme doufali v domácí úspěch."

střelci Kyjov: Bruno 21, Jedovnický 8, Machalínek 7, Přikryl 6, Bíza 6, Růžica 4, Čada 4

střelci Brno: Marša 20, Mynarčík 17, Štěpánek 17, Anton 5, Líčeník 4, Wojtek 4, Bláha 3, Herman 3

Snakes Ostrava – NH Ostrava 64:54

komentář domácí: "V očekávání po překvapivém sobotním vítězství našeho týmu na Tatranu byl nedělní zápas. Taktika byla stejná, nedovolit obrannými kombinacemi soupeři lehce skórovat z delší vzdálenosti a výpomocí a rotací nedovolit k vniku pod koš. Nutno dodat, v poločase jsem to svěřencům řekl, že na Tatranu nám tyto obranné činnosti vycházely lépe. Byli jsme na Tatranu agresivnější, důraznější, lépe jsme četli hru a hlavně jsme v obraně lépe doskakovali. Tyto atributy nám malinko v nedělním utkání chyběly. Soupeř začal v první čtvrtce o něco lépe, před závěrem této čtvrtiny jsme se zhoupli do mírného vedení 1:8, soupeř do konce čtvrtiny stačil srovnat na 11:11. V druhé čtvrtině jsme odskočili na 27:18 opět dobrou prací v obraně, několikrát soupeři nestačil k útoku limit 24 sekund. Poločas 29:22. Nabádal jsem o přestávce k trpělivosti v obranných činnostech. V šesté minutě jsme vedli 43:31. Trochu jsme se přestali koncentrovat v rychlém návratu do obrany, soupeř výrazně zrychlil do útoku a nejlepší hráč soupeře Dedek nás trestal. Dostali jsme se pod tlak s koncem 3.čtvrtiny svítilo 49:47 pro nás a nevypadalo to moc dobře. Mezi čtvrtinami jsem se snažil kluky zklidnit a vyburcovat. To klukům pomohlo. Soupeř už neměl fyzický fond na rychlý přechod, my se vrátili k osvědčené taktice v obranné fázi a soupeř nám nedal 5 minut koš, my naopak sedm bodů přidali. Čtyři minuty před koncem bylo hotovo, v ten moment jsme vedli 64:50. Zápas se v klidu dohrál, vyhráli jsme 64:54. Dvě výhry nad NH Ostrava nemohl očekávat asi nikdo, kdo dění v 1. žákovské lize sleduje. Vyhrála obranná taktika, které se kluci velmi dobře držely. Patří jim za to dík, odvedli tento víkend slušnou práci. Jsme Mistry Ostravy, jsme i o něco blíže MČR a hlavně pořád platí, že v důležitých utkáních nás NH Ostrava v kategorii 95 nikdy a to podtrhuji nikdy neporazila!!!"

střelci Snakes: Kouřil 19, Vašťák 14, Veselý 12, Kristiník 7, Broskevič 6, Horkel 4, Klečka 2

Gymnázium Hladnov – BK Prostějov 53:56

komentář domácí: "Vedení o 20 bodů, nakonec prohra trojkou v poslední vteřině zápasu."

komentář hosté: "V odvetném nedělním utkání jsme chtěli oplatit soupeři porážku ze sobotního utkání. Na sraz nepřišel Kořínek, ale z Olomouce jel Jiřík, který v sobotu chyběl. Začátek utkání v ledové tělocvičně nic nenaznačovalo, že můžeme pomýšlet na úspěch. Žemlička nemohl najít svůj rytmus a nedařilo se ani Pekárkovi. Po první čtvrtině jsme prohrávali 6:22. Zlepšenou osobní obranou jsme soupeře nutili k chybám a se prosazovat i bodově. Do poločasu jsme stáhli naskok soupeře na 12 bodů. Ve druhém poločase jsme začali hrát jednodušeji v útoku začalo se nám dařit střelecky se střední vzdálenosti a to začalo platit na zónu soupeře, která byla zatažena pod vlastním košem. Dvě minuty před koncem jsme šli do jednobodového vedení, ale soupeř rychlým košem strhl vedení na svoji stranu. Jiřík střílel dva trestné hody, ale proměnil pouze jeden a za stavu 53:53 se nám podařilo ubránit a vše vzal do svých rukou David Pekárek, který 3 vteřiny před koncem vstřelil vítězný tříbodový koš a zasloužil se o první vítězství v žákovské lize.

střelci Hladnov: Krečmer 20, Rybenský 9, Novotný 9, Nesládek 5, Filípek 5, Jaworek 3, Hlinka 2

střelci Prostějov: Pekárek 14, Žemlička 14, Jiřík 9, Novotný 8, Kochaňa 7, Bláha 2, Švorčík 2

Tesla Pardubice – BK Synthesia Pardubice 34:104

komentář hosté: "Bez stále nemocného PŮLPÁNA neměl úřadující trenér Lubomír PETERKA jinou volbu základní sestavy než bylo nakonec 5 nejlepších střelců týmu v zápase. Ta vstoupila do utkání zostra: trojku HANUŠE následovala trojka FADRNÉHO, silně oslabení domácí pak sice do 4. minuty drželi krok – (4. minuta 4-8), ale pak už se bodostroj našich hráčů rozjel obvyklým tempem – 7. minuta 4-24. Od té doby probíhalo poklidné utkání, v němž se hráči BK rozhodně nepředřeli a přesto v pohodě navyšovali vývoj skóre ve svůj prospěch. Domácímu trenérovi THEODOROVI nebyla nic platná obvyklá zbraň – zónová obrana, kterou hosté ztrestali celkem 8 trojkami a rychlým protiútokem. Dominoval PETERKA, příjemně překvapil FADRNÝ, ŠOULA nehrál špatně a měl i nezvyklé množství ložených asistencí, ale v koncovce se po lyžařském výcviku nebývale trápil. Robotníkem týmu byl jako obvykle rozehrávač VLČEK a výkon pátého hráče základní sestavy HANUŠE klesal po výborném nástupu přímo úměrně s přibývajícími minutami."

střelci BK: Peterka 42, Šoula 22, Fadrný 13, Hanuš 12, Vlček 10, Václavek 3, Svoboda 2

TJ Slavia Kroměříž – Proton Zlín 53:93

komentář domácí: "V odvetě na domácí palubovce jsme odehráli výborný první poločas a stav 31:43 v 19. minutě byl proti tak silnému soupeři přijatelný. Druhý poločas ale začal málokdy vídaným kolapsem a prohranou třetí čtvrtinou 6:35. Vyhraná poslední čtvrtina, již hlavně proti hráčům z lavičky soupeře, je již jen slabou náplastí na výše uvedenou třetí čtvrtinu. Je nutné uznat kvalitu soupeře a popřát, aby jeho výkonnost vydržela až do závěru soutěže."

střelci Kroměříž: Šibor 16, Navrátil 12, Mráz 6, Osina 6, Morong 5, Kaliňák 4, Přikryl 2, Vrána 2