Žákovská liga U14 – 9. kolo | Probasket.cz

Žákovská liga U14 – 9. kolo

📁 Mládež 🕔22.12.2008

Jediný neporažený celek BK Pardubice si na své palubovce poradil i s dalším ostravským celkem (Snakes) a tým z města perníku tak dál vládne soutěži. Brno otočilo zápas v Kroměříži. V obou skupinách se vytvořila silná čtveřice týmů (A – Sokol Pražský, Brandýs, Kolín a Písek; B – Pardubice, Zlín, NH a Snakes), která si to rozdá o tři volná místa na MČR.

Jediný neporažený celek BK Pardubice si na své palubovce poradil i s dalším ostravským celkem (Snakes) a tým z města perníku tak dál vládne soutěži. Brno otočilo zápas v Kroměříži. V obou skupinách se vytvořila silná čtveřice týmů (A - Sokol Pražský, Brandýs, Kolín a Písek; B - Pardubice, Zlín, NH a Snakes), která si to rozdá o tři volná místa na MČR.

Skupina A

Jiskra Domažlice – BA Sparta 97:60

střelci Domažlice: Štípek 39, Kozina 14, Tauer 13, Krůta 11, Klukan 9, Královec 4, Anderle 4, Navrátil 2, Weber 1

střelci Sparta: Sláma 31, Romanov 14, Schinko 9, Fejfar 3, Novák 2, Štěpánek 1

Kondoři Liberec – Sokol Vyšehrad 56:76

střelci Vyšehrad: Tomrle 20, Choutka 14, Jelínek 13, Pavouček 8, Kunc 8, Fremut 6, Matuška 2, Lazič 2, Hejný 2, Dúha 1

BSK Jičín – Sokol Pražský 60:113

Komentář hosté: „Zápas s Jičínem byl o něco lehčí a klidnější. Soupeř byl výrazně slabší a myslím, že spíš šlo o to, aby se zápas nějak dohrál a nikomu se nic nestalo. Každopádně my jsme si dali svůj cíl - dát „kilo“ a nedostat přes padesát bodů. První cíl byl splněn, ale velká chyba byla, že jsme si nechali dát bodů šedesát. Tento fakt stojí za zamyšlení, protože by se nemělo stávat, aby nám soupeř těchto kvalit nadělil tolik. Vinu vidím na straně opět nepříliš velké motivace oddřít zápas naplno. Doufám, že se tato naše lehkomyslnost neobrátí proti nám. Ale opět musím říci, že za stavu plus čtyřicet je mnohdy obtížné jezdit jako blázen (opět vás chlapci ale neomlouvám). Utkání tedy nakonec skončilo rozdílem několika tříd v náš prospěch.“

střelci Sokol Pražský: Pecháček 28, Korous 18, Pospíšil 17, Aulich 15, Chejstovský 12, Pálek 10, Böhm 5, Gruss 4, Šrámek 2

střelci Jičín: Rychtera 18, Chvojka 10, Vraštil 8, Plíšek 8, Turčín 7, Jurášek 6, Helcl 2, Špinar 1

BK Děčín – BK Brandýs nad Labem 49:60

Komentář domácí: „Liga čtrnáctiletých pokračovala v neděli od devíti hodin utkáním s velmi silným soupeřem, BK Brandýs nad Labem. Soupeři k nám přijeli z Ústí nad Labem, kde si v sobotu udělali ze soupeře tréninkového sparingpartnera (vyhráli přesvědčivě 80:34), a tak byla jejich duševní i fyzická pohoda ničím neposkvrněná na rozdíl od našeho týmu, který v sobotu sehrál nervydrásající až do poslední sekundy vyrovnané utkání s Kolínem. Brandýští se do nás pustili bez pardonů, úspěšně stříleli z prostoru za tříbodovou čárou a bránili. Kolem poloviny utkání se hosté dostali do dvacetibodového vedení, ze kterého ale začali domácí postupně ukrajovat až na rozdíl 7 bodů. Tuto hranici jsme už ale nesnížili, třebaže jsme několikrát ubránili 24sekundový limit a naopak, hosté ke konci vstřelili dva koše (opět jeden téměř se závěrečným klaksonem) a pojistili si své jedenáctibodové vítězství 49:60. Klíčoví hráči dostali po utkání volno na regeneraci až do čtvrtečního tréninku.“
střelci Děčín: Němec M. 14, Hanzlík 8, Šporn 7, Němec F. 7, Kocum 6, Hanák 4, Kroutil 3

střelci Brandýs: Goliáš 10, Březovák 9, Tomášek 8, Ornst 8, Le Ahn 8, Kratochvíl 6, Jecha 6, Čeněk 5

BK Ústí nad Labem – BC Kolín 67:98

Komentář hosté: „Nečekaná výhra v Děčíně a znalost vysoké výhry Brandýsa nad Ústím. S tímto jsme se probouzeli na dost mizerné ubytovně v Ústí. I při neznalosti soupeře kluci ze sebe udělali mírné favority. Toto bylo podpořeno neslavnou soupeřovou statistikou úspěšnosti střelby TH – 34%. Druhý nejhorší celek ligy v této statistice. Bodově nad průměrem družstva vyčnívají dva hráči. Tomu jsme chtěli přizpůsobit naši taktiku. Ubránit tyto hráče. Když jsme na palubovce viděli pouze 7 hráčů, z nichž pouze jeden byl tím týmovým bodovým nadprůměrem, tak jsme se cítili jako vítězi již před výhozem. Je pravdou, že hned od začátku jsme na soupeře vlétli a vytvořili si asi 15-ti bodový náskok, který jsme v průběhu zápasu postupně navyšovali. Obdržené body by se dali rozdělit rovnoměrným dílem na třetiny:
1- po celou dobu nám jeden jediný hráč dělal starosti a ubránit jej se nám ne vždy dařilo. Nebylo to jeho výraznou individualitou, kterou by naše kluky přečníval, bylo to prostě v jejich hlavách. Rady trenéra byly pouze ztrátou času.
2- V doskoku obranném si kluci dali prázdniny a mysleli, že hrajeme nějaký nepodstatný přátelák. Soupeř neměl vůbec statisticky zajímavou úspěšnost první střely, ale z doskoku byla o to výraznější.
3- Přesvědčili jsme se jak jsou statistiky ošidné. Úspěšnost TH soupeře v tomto zápase byla 77%. Z 27 střílených TH jich jen 6 minulo svůj cíl..
Nutno ale dodat, že i přes toto jsme po celou dobu měli otěže zápasu ve svých rukou a každou naši chybu jsme ihned soupeři vrátili a ještě něco k tomu přidali. To že jsme nedali 100 je spravedlivé s ohledem na množství chyb, které jsme v zápase udělali.“

střelci Ústí: Vondrák 32, Hejduk 11, Tlapák 10, Musel 6, Starý 4, Tuzar 2, Stibor 2

střelci Kolín: Stegbauer 31, Vaněk 17, Lapáček 15, Rovenský 11, Svoboda 8, Kudrna V. 6, Kudrna M. 6, Vejsada 4

utkání Písek – Plzeň se dohrávalo až v pátek 19. 12.

Sokol Písek – Lokomotiva Plzeň 94:73

Komentář domácí: „Do Plzně jsme přijeli s jednoznačným cílem - zvítězit. To se po dobrém výkonu v první čtvrtině podařilo. Byl jsem rozčarovaný z neochoty vydat se ze všech sil a z nekoncentrovanosti při plnění dohodnutých pravidel. Proto se z krásně rozjetého zápasu stala sídlišťová selanka. Takhle laxně už nikdy žádný zápas nedohrajem!„

střelci Písek: Šteier 22, Fořt 18, Šlechta 17, Filipov 15, Plos 10, Hrneček 7, Šácha 5

BK Pardubice – Snakes Ostrava 90:65

Komentář domácí: „V nedělním klání k nám zavítal dosavadní Mistr ČR ročníku 1995. S tímto družstvem jsme se v této sezóně utkali již dvakrát v přípravných utkáních. A vždy jsme z nich odešli jako vítězné družstvo. Pravdou však je, že Snakesu chybí dlouhodobě zraněný kapitán Vašťák. Utkání jsme začali lépe a brzy vedli 13-4. Pak se hosté vzchopili a otočili na 15-17. To však bylo poslední vedení ostravských. A skóre minutku od minutky narůstalo ve prospěch pardubických koňů. Stav prvního poločasu 47-36 jasně napovídal, kde domácí tlačí bota. V obraně to skřípalo nezvykle až hodně, a to především v návratu na obranou polovinu. Druhá půle bylo z tohoto hlediska lepší a po vyfaulování hostujícího Kouřila bylo po zápase. Zápase, ve kterém se pardubickým zase až tolik nedařilo, ale i tak se dokázalo vyhrát jasným rozdílem. Důvodem poklesu výkonnosti oproti sobotní jízdě lze hledat ve velmi úzkém kádru, vždyť za pardubický celek hraje pouze 6 hráčů roč. 1995. Nedařilo se zejména dvojici Peterka – Půlpán, těm jakoby chyběla chuť, odvaha a jiskra. Bojovnost a nasazení se upřít nedala nikomu na hřišti, ale po posvícení bývá ….. A tak lze vyzdvihnout dvojici Fadrný – Šoula. Prvně jmenovaný by byl asi kandidátem číslo jedna na ocenění nejlépe prvně střídajícího hráče soutěže, protože všude jinde by Dan hrál od úvodního rozskoku, ale důležité je, že on sám v posledních dnech prokazuje největší zlepšení a jeho dny jistě ještě přijdou. Druhý jmenovaný Jirka Šoula zaznamenal triple-double za 30 bodů, 13 doskočených míčů a 10 získaných faulů, val. 42! Dobrá práce.“

střelci Pardubice: Peterka 34, Šoula 30, Hanuš 9, Fadrný 7, Půlpán 6, Vlček 4

Tesla Pardubice – NH Ostrava 66:95

střelci NH: Šubert 37, Krutílek 25, Zahradník 12, Pešat 8, Choleva 7, Lecco 4, Olka 2

BC Vysočina – Gymnázium Hladnov 88:40

střelci Vysočina: Šoukal 25, Jagoš 14, Spilka 13, Weber 11, Svoboda 8, Seidler 7, Motyčka 6, Duben 2, Coufal 2

střelci Hladnov: Krečmer 16, Chudý 6, Nesládek 4, Masný 4, Hlinka 4, Novotný 2, Jaworek 2, Hegedus 2

BBK IVes – BK Prostějov 55:43

komentář hosté: „Na palubovce v Blansku, kde má tým BBK Brno základnu, se utkaly dva týmy, které doposud nevyhrály. Naše naděje vzbuzovala i výšková převaha, kterou jsme nad soupeřem měli. Našim hráčům se však nedařilo střelecky a když se nám celoplošným presinkem podařilo v koncovce skóre srovnat, musel pro 5 osobních chyb z hřiště klíčový hráč Žemlička , závěrečný úsek jsme prohráli 14:2 a bylo po nadějích.“

střelci Prostějov: Jiřík 20, Žemlička 10, Pekárek 10, Novotný 2, Kořínek 2
Proton Zlín – Jiskra Kyjov 127:49

Komentář hosté: „Nejslabší výkon v průběhu soutěže, v prvních minutách několik neproměněných "šoupáků", dále jen odevzdaný výkon prakticky celého týmu. Nejlepší střelec Michal Jedovnický, hráčsky je možné pochválit jen Vojtu Přikryla.“

střelci Zlín: Smrža 34, Heinzl 21, Rubeš 17, Pumprla 16, Hegmon 12, Mikoška Š. 9, Gerla 8, Dvorský 6, Mikoška V. 2, Gašperik 2

střelci Kyjov: Jedovnický 13, Čada 12, Klimeš 9, Bruno 8, Přikryl 4, Machalínek 2, Růžica 1

TJ Slavia Kroměříž – JBC Brno 58:71

Domácí povzbuzeni včerejší výhrou nad Kyjovem, hosté zklamáni po prohře ve Zlíně. Jakoby se tyto duely podepsaly na začátku utkání. Aktivní Domanský se uvolnil pro míč, kdy se mu zachtělo a protože své pokusy proměňoval s vysokou úspěšností a protože hosté měli v útoku problém ohrozit koš, byl po první čtvrtině překvapivý stav 23:13. Podobný obraz hry byl k vidění i ve druhé části hry a bylo jasné, že pokud chce favorizované Brno v dnešním zápase uspět, musí ve své hře něco změnit. Klíčovým se zdála být ani ne tak poločasová promluva k hráčům jako spíše to, že nejlepšího hráče domácích Domanského dostal na starost místo Slaniny Marša. Jeho kvalitní obrana hráče bez míče nesla ovoce a když k tomu přidal i dostatečný důraz v zakončení, Brno utkání otočilo ve svůj prospěch. Úsek mezi 3. – 6. min. třetí čtvrtiny vyhráli hosté 0:15. Do poslední čtvrtiny vstoupili dobře domácí, když dvakrát skóroval Kalousek a donutil tím trenéra hostů vzít si time out. Po němo za stavu 50:51 pro hosty poslal brněnský trenér do hry Štěpánka. Ten se mu odvděčil 10 body ze šesti pokusů, další 2 koše přidal Hanák a o vítězi bylo rozhodnuto.

Komentář domácí: „V utkání proti JBC Brno jsme předvedli zatím nejlepší první poločas v sezoně a vedli 38 : 27. Zdobila nás bojovnost, rychlost a i úspěšnost střelby.Ve druhém poločase se rychlost vytratila, odešla úspěšnost střelby a tak soupeř toho využil k obratu v utkání a dotáhl zápas do vítězného konce.“

střelci Kroměříž: Domanský 19, Kalousek 16, Procházka 7, Přikryl 6, Osina 4, Pražák 4, Kaliňák 2

střelci Brno: Marša 21, Štěpánek 15, Hanák 15, Slanina 11, Líčeník 4, Anton 2, Mynarčík 2, Vykypěl 1