Extraliga U18 – 15. kolo | Probasket.cz

Extraliga U18 – 15. kolo

📁 Mládež 🕔19.12.2008

Stejně jako v sobotních zápasech, i v nedělním 15. kole nejvyšší mládežnické soutěže u nás dokázaly přivést výhru z venku pouze Pardubice a Moravská Ostrava. Soutěž má za sebou první polovinu a tabulka vypadá dle očekávání. Boj o play off však bude ještě napínavý. O místo, které se zřejmě uvolní po Slezské Ostravě (očekávaný propad tabulkou) budou bojovat Zlín, Vyšehrad a Sparta.

Stejně jako v sobotních zápasech, i v nedělním 15. kole nejvyšší mládežnické soutěže u nás dokázaly přivést výhru z venku pouze Pardubice a Moravská Ostrava. Soutěž má za sebou první polovinu a tabulka vypadá dle očekávání. Boj o play off však bude ještě napínavý. O místo, které se zřejmě uvolní po Slezské Ostravě (očekávaný propad tabulkou), budou bojovat Zlín, Vyšehrad a Sparta.

BK Opava – BCM Moravská Ostrava 63:90

Komentář hosté: „Ve druhém utkání rozhodl vynikající úvod 1. a 3. čtvrtiny. Opavané nestačili na naši výškovou převahu pod oběma koši. Opět byl prostor pro všechny hráče. Malinko mi chyběla větší disciplinovanost v obou víkendových utkáních. Všem příznivcům přeju šťastné a veselé! Vše nej do Nového roku 2009!“

střelci Opava: Chmelař 19, Kopf 19, Cikánek 9, Hulva 5, Kupčík 4, Cagaš 4, Dihel 3

střelci Ostrava: Bratčenkov 20, Hrnčíř 18, Číž 16, Kovář 12, Kouřil 12, Urbánek 5, Černoch 4, Kubala 3

Gymnázium Hladnov – BCM Slezská Ostrava 78:65

střelci Slezská Ostrava: Kavalek 19, Honěk 17, Pracný 17, Hromádka 5, Smolka 4, Kotrla 3

Sokol Vyšehrad – BK BCM Prostějov 73:49

Diváci se dočkali prvních bodů až po úvodních dvou minutách, kdy skóroval domácí Jiřinec a následně přidal dalších 5 bodů. Poté si hostující kouč vybral oddechový čas. Ani to však hostům příliš nepomohlo a Vyšehrad postupně navyšoval bodový rozdíl. Po třech čtvrtinách vedli domácí již o 30 a o vítězi bylo rozhodnuto. V závěrečné části hry domácí polevili v obraně a hosté mírně snížili na konečných 24 bodů.

střelci Vyšehrad: Lukšík 20, Bottger 19, Jiřinec 12, Žabka 7, Toběrný 7, Sedláček 5, Adášek 3

střelci Prostějov: Polášek 10, Kaša 8, Zlámal 8, Pivoda 7, Lipový 5, Indra 4, Plaček 3, Slávik 2, Kašpar 1, Strachoň 1

BA Sparta – BK Pardubice 56:81

střelci Sparta: Halada 21, Pavelka 11, Gargula 9, Papež 6, Stariat Jiří 4, Lejčko 3, Zajíček 2

střelci Pardubice: Oliva 16, Peterka A. 15, Peterka O. 12, Kříž 9, Štěrba 9, Pacák 7, Soudek 6, Tondr 3, Drahoš 2, Záluda 2

Komentář domácí: „Po 14 minutách svítil na ukazateli stav 11:37, zbývajících 6 minut druhé čtvrtiny jsme naprosto přenechali otěže zápasu Spartě a ta je vyhrála 20:11. Tím se vlastně zachránila od debaklu. Ve třetí čtvrtce, po domluvě v šatně, se výkon juniorské Synthesie zase zvedl a vítězství v ní 17:6 znamenalo celkové vedení 65:37 a bylo jasné, že se žádné překvápko konat nebude. Závěrečnou čtvrtku sice domácí vyhráli, ale to na velkém rozdílu už nic neměnilo.“

USK Praha – JBC Brno 111:61

Komentář domácí: „Posledním soupeřem našich juniorů v tomto kalendářním roce byl tým Brna, kterému se v letošní sezóně prozatím výsledkově velmi daří. Tým dobře typově poskládaný a vyznávající osobní obranu budil před zápasem patřičný respekt. Do utkání však USK vstoupil výborně, především skvělá obrana nutila hosty pod tlakem k chybám, a ty tentokrát naši junioři dokázali trestat.Po necelých čtyřech minutách hry byl na světelné tabuli stav 19:1. I po zbytek prvního období dokázal USK na hřišti udržet slušné tempo hry a vedl o 25 bodů, 39:14. Mírné polevení ze strany domácích přišlo v úvodu druhého období, kdy s vědomím výrazného vedení bylo k vidění příliš mnoho chyb ze strany domácích. Před poločasovou přestávkou ale USK opět přidal na obrátkách, v útoku se dařilo Janu Maštálkovi, který během dvou minut zatížil konto soupeře 9 body a po dvaceti minutách vedl 60:29. Také v druhém poločase měl USK na hřišti převahu, dokázal zvítězit i v dalších čtvrtinách a bodový rozdíl tak stále narůstal. Diváci se s přibývajícími minutami mohli již tradičně těšit na některé další kousky Jaroslava Morávka, který tentokrát úřadoval spíše na obranné polovině hřiště, když několikrát efektně zastavil střely soupeře. V dresu USK také velmi dobrý zápas dnes odehrál Michal Šotnar, celkem 7 asistencemi a dobrou prací v obraně výrazně pomohl domácím k dnešnímu vítězství. USK tak dokázal získat i poslední letošní vítězství a zvítězil rozdílem 50 bodů, 111:61. I přes závěrečný vysoký rozdíl skóre však Brno na Folimance předvedlo sympatický basketbal a osobní obrany na obou stranách hřiště zanechaly za utkáním velmi dobrý dojem.“

střelci USK: Zídek 27, Horák a Maštálka 15, Morávek 10, Nový 9, Bašta 8, Hartman, Šotnar a Vejnovič 6, Balvín 5, Petrák 4

střelci Brno: Zavadil 13, Bárta 12, Svoboda 8, Vícha 7, Musil 7, Ničajevský 4, Krejčí 4, Šaňák 2, Kyzlink 2, Kammermayer 2

Sokol pražský – Proton Zlín 119:44

Zápas byl jednoznačný již od začátku, přes špatnou obranu Zlína se domácí jednoduše prosazovali, své udělali také nevynucené ztráty hostů. Pod košem kralovalo sokolské podkošové trio Kohout, Ryska, Ducháček.

Komentář hosté: „Do hlavního města jsme jeli, zahrát si proti favoritům celé extraligy. Žádné překvapení se nekonalo, a tak jsme si připadali jako myška, kterou má kočka na hraní. Plně se projevily naše nedostatky v individuálních činnostech jednotlivce. Jsme-li těsně bráněni (hlavně rozehra), máme problém udržet míč ve hře, natož tak vytvořit akci, která by vedla ke střelecké pozici. Je fakt, že proti nám nastoupili hráči, kteří tvoří páteř repre ve své věkové kategorii a pravidelně nastupují za muže v 1.lize, ale to nás neomlouvá od našeho matného a ustrašeného výkonu. Omluvit nás může snad jen to, že povětrnostní podmínky nám nebyly příliš nakloněny : Výška, tlak, teplota a rosný bod nebyly v normálu, míč byl kulatý, podlaha hladká a rozhodčí pískali.“

střelci Sokol Pražský: Kohout 33, Ryska 22, Ducháček 16, Hering 14, Vyoral 12, Brix 11, Nekolný 7, Matulka 4

střelci Zlín: Nehoda 23, Šír 10, Žlotíř 5, Svoboda 2, Palán 2, Malíř 2

Lokomotiva Plzeň – BK Děčín 90:70

Komentář domácí: „Zápas s Děčínem byl z naší strany velmi dobrý, hráči hráli soustředěně a soupeři toho mnoho nedovolili. Těší mne, že po dlouhé době jsme vypadali jako pravý Tým a předvedli obětavý a kolektivní výkon.“

střelci Plzeň: Honomichl 31, David 22, Švandrlík 14, Suchý 13, Metlička 4, Franěk 4, Benedikt 2

Sokol Písek – BK Ústí nad Labem 96:41

Střelci Písek: Pálka 17, Výkruta 12, Zunt 11, Hrubec 10, Švejda 9, Fait 9, Veselý 8, Duda 8, Běle 7, Šenfeld 5

Střelci Ústí: Dvořáček 14, Macas 9, Puhl 5, Bartoň 5, Kocián 4, Karas 2, Feštr 2