Extraliga U18 – 11. kolo | Probasket.cz

Extraliga U18 – 11. kolo

📁 Mládež 🕔20.11.2008

Nedělní 11.kolo extraligy juniorů se obešlo bez překvapení. Pro výhru si přijela Ostrava do Prostějova, Brno do Opavy a Zlín do Hladnova. V ostatních utkáních zůstali body doma.

BK Pardubice – BCM Mor. Ostrava 72:58

střelci Pardubice: Kříž 21, Oliva 14, Tondr 14, Peterka A. 11, Pacák 8, Soudek 2, Dvořák 2

BK BCM Prostějov – BCM Slez. Ostrava 56:70

Neuvěřitelně vyrovnané utkání tři čtvrtiny, náskok ani jednoho z týmů nepřesáhnul pár bodů. V dresu orlů zářil především Lukáš Pivoda, v dresu Ostravy Hrnčíř. V poslední čtvrtině však domácí hráči začali kupit chybu za chybou a soupeř všechny trestal koši. Ani nabídnutá výhoda, kdy hřiště musel opustit nejlepší hráč Ostravy Hrnčíř po páté chybě, na této situaci nic nezměnila a hosté dohráli zápas do vítězného konce.

střelci Prostějov: Pivoda 25, Lipový 7, Zlámal 7, Kašpar 6, Bisaha 5, Večerka 3, Polášek 3
BK Opava – JBC Brno 68:89

Hostující favorité se dlouho oklepávali ze včerejší překvapivé porážky s Hladnovem. Nevyrovnali se s malými a pohyblivými domácími hráči, kteří neomylně proměňovali trestné hody i střely ze střední a dlouhé vzdálenosti. Až hra pouze s jedním pivotem přinesla ovoce a jasné vítězství v poslední části hry.

střelci Opava: Cagaš 22, Kopf 15, Chmelař 11, Kunčar 9, Kupčík 7, Dihal 3, Cikánek 1

střelci Brno: Zavadil 27, Svoboda 19, Vícha 12, Dáňa 12, Musil 8, Kammermayer 4, Kos 3, Stržinek 2, Ničajevský 2

Gymnázium Hladnov – Proton Zlín 73:84

V Hladnově čekala Zlínské borce neútulná, chladná tělocvična. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a hostující favorité stále nemohli najít správný rytmus hry. Od 3. čtvrtiny pak Zlín zlepšil obranu a na skóre se to hned projevilo. Závěr 3. části hry byl ze Zlínského pohledu strany famózní, kdy vstřelili 4 trojky po sobě proti 0 bodům soupeře. Obzvlášť ta Nehodova střela v poslední vteřině, po pěkně sehrané akci z autu, srazila soupeře na kolena. Ve poslední čtvrtině Hladnov přitvrdil obranu, ale Zlín to už z míry nevyvedlo a dohráli zápas v poklidu do vítězného konce.

Sokol Vyšehrad – BK Ústí n. L. 97:35

V nedělním utkání hostil domácí celek poslední tým tabulky extraligy Ústí nad Labem, který přijel do Prahy bez svých opor Feštra a Bejčka. Domácí nedopustili žádné překvapení a porazili severočeský celek vysokým rozdílem.

střelci Vyšehrad: Bottger 20, Jiřinec 16, Lumčík 11, Moucha 10, Bernáth 9, Adášek 8, Žabka 7, Doběrný 5, Sedláček 5, Rón 3, Kefurt 2, Papoušek 1

střelci Ústí: Macas 16, Dvořáček 8, Oubrecht 5, Kocián 4, Krombholz 2

BA Sparta – BK Děčín 77:50

střelci Sparta: Zajíček 22, Pavelka 17, Košťál 10, Gargula 8, Stariat 7, Lejčko 7, Halada 5, Papež 1

USK Praha – Lokomotiva Plzeň 83:63

Pouze dvě družstva dokázala do tohoto víkendu porazit tým Plzně, který přijel v neděli na Folimanku. Bylo ale jasné, že pokud chce Plzeň na Folimance pomýšlet na vítězství, musí něčím překvapit. Podle očekávání tak Plzeň v celém utkání zkoušela měnit rytmus hry, změny osobní a zónové obrany a zejména vytažený zónový presink dělali USK potíže. Hra USK měla několik tváří, kdy první čtvrtinu získali junioři USK ve svůj prospěch a vyhráli 23:14. Ve druhé čtvrtině ale naši hráči nestačili udržet stejné tempo hry, měli problémy na obranném doskoku a druhou desetiminutovku utkání dokonce prohráli o 6 bodů. Do druhého poločasu tak šlo USK pouze se tříbodovým vedením, 36:33. Třetí čtvrtinu však domácí ovládli, dovolili soupeři skórovat pouhých 6 bodů, sami přidali bodů 20, a získali uklidňující vedení. V poslední čtvrtině se však Plzeň opět dokázala přiblížit a minutu před koncem utkání prohrávala jen o 8 bodů, 71:63. Závěrečný pres hostů už ale vedl pouze k exhibičním kouskům Jaroslava Morávka a utkání tak skončilo rozdílem dvaceti bodů.

komentář trenéra Plzně: „Zápas s USK byl o mnoho povedenější než včera se Sokolem Pražským, soupeř si nevěděl rady s naším střídáním obran.  V poločase jsme prohrávali o 3 body, avšak při vědomí že jsme USK schopni přehrávat. O vítězi ale rozhodla třetí čtvrtina, v které jsme zaznamenali jen šest bodů a soupeř dvacet. V poslední čtvrtině jsme ještě dokázali snížit na osm bodů, na víc však již nezbývaly síly. Kromě třetí čtvrtiny však hráči předvedli velmi dobrý výkon, za který se nemusí stydět.“

střelci USK: Morávek 17, Zídek 16, Balvín 16, Bašta 7, Horák 7, Šotnar 6, Maštálka 5, Nový 4, Petrák 4, Hartman 1

střelci Plzeň: Honomichl 24, Pecka 17, David 12, Mádle 6, Suchý 3, Fuksa 1

Sokol pražský – Sokol Písek 103:66

střelci Sokol Pražský: Kohout 25, Vyoral 17, Nekolný 14, Ryska 13, Hering 13, Matulka 9, Ducháček 8, Treml 2, Růžička 2

střelci Písek: Říha 16, Veselý 12, Hrubec 12, Zunt 7, Švejda 6, Pálka 5, Hejpetr 4, Tóth 2, Výkruta 2