Extraliga U16 – úvodní kolo | Probasket.cz

Extraliga U16 – úvodní kolo

📁 Mládež 🕔27.9.2008

Zahájení extraligy kadetů probíhá o tomto víkendu. Jakmile budeme znát výsledky jednotlivých utkání, budeme o nich informovat, stejně jako o průběhu utkání.

sobota 27. 9.

JBC Brno – BK BCM Prostějov 83:54

Domácí od začátku utkání na palubovce kralovali a jen nepříliš kvalitní střelba uchránila Prostějov od většího debaklu. V dresu hostů se nenašel v podstatě nikdo, kdo by dokázal vzdorovat. O výrazný náskok Brna se přičinila zejména základní pětka ve složení Buček, Jeřábek, Kyzlink, Hrabovský, Šaňák.

BC Vysočina – BK Pardubice 63:107

Pardubice přijeli do Jihlavy v roli největšího favorita extraligy, což od začátku utkání potvrzovali. Tradiční pardubická zadní clona zakončována hvězdou hostů Martinem Křížem se opět ukázala jako velká zbraň týmu trenéra Procházky. Z perimetru se přidal zejména výborně hrající Pacák a tak bylo utkání v poločase prakticky rozhodnuto.

Sokol Písek – BA Sparta 110:63

Písecké sršně bude doma málokdo porážet a Sparta s porážkou zde téměř najisto počítala. Rozdíl ve skóre jednoznačně dokazuje ambice obou týmů, kdy Sparťané budou ze všech sil bojovat o záchranu a naopak Písek se bude snažit zaujmout pozici mezi čtyřmi nejlepšími týmy soutěže.

Sokol Vyšehrad – USK Praha 69:54

Vyšehrad ukázal, že se letos bude ucházet o přední příčky soutěže. O výsledku rozhodli domácí ve druhé a třetí čtvrtině, kterou vyhráli o 9, resp. 10 bodů.

Sokol Pražský – Proton Zlín 64:56

Ústí nad Labem – BCM Moravská Ostrava 78:74

Lokomotiva Plzeň – BCM Slezská Ostrava 73:77

Tato tři utkání potvrdila vyrovnanost celé soutěže, i to, že všech šest týmů se bude ucházet o místo v elitní osmičce.

TJ Klatovy – BK Opava 80:63

neděle 28. 9.

JBC Brno – BK Pardubice 61:100

Domácí začali s velkým respektem a nulovým nasazením a to hostům z Pardubic svědčilo. Rozdíl ve skóre neustále narůstal a zastavil se až když Pardubičtí vypustili na hřiště druhou pětku, včetně dvou hráčů ročníku 95. Svou extratřídu dokazoval zejména v prvním poločase Martin Kříž, který svou pohyblivostí, aktivitou a přesným zakončením trápil domácí obranu.

BC Vysočina – BK BCM Prostějov 95:58

Tradiční vysunutá jihlavská obrana slavila proti Prostějovu úspěch a hlavní město Vysočiny si tak připsalo první vítězství v extralize. O výsledku bylo rozhodnuto již v poločase, kdy domácí vyhrávali o 30 bodů.

Sokol Písek – USK Praha 91:78

O svém vítězství rozhodli domácí sršni v první čtvrtině, kterou vyhráli 27:13, v dalším průběhu již bylo utkání vyrovnané.

Sokol Vyšehrad – BA Sparta 101:53

U Botiče se soupeřům hraje těžko,  a letos to v kategorii U16 bude platit dvojnásob.

TJ Klatovy – BCM Slezská Ostrava 89:72

Lokomotiva Plzeň – BK Opava 70:68

BK Ústí nad Labem – Proton Zlín 83:61

Sokol Pražský – BCM Moravská Ostrava 73:69